View Single Post
Staro 08.04.2008., 00:10   #150
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
LOL napisao sam glupost...Naravno, coax ide u modem...mislio sam Ethernet kabel od modema do routera (i sam imam tako rješeno). Ionako nema u slobodnoj prodaji kod nas routera pa čak ni modema koji podržavaju direktno povezivanje na kablovsku infrastrukturu, tako da si osuđen na B.netovu opremu u ovakvoj situaciji.
Ako nećeš biti zadovoljan routerom kojeg će ti oni dati, možeš upiknuti samo B.netov modem i recimo Linksys WRT54GL (navodim samo kao primjer, jedan od ponajboljih SOHO routera kod nas).

EDIT: Ovako, u modem ide koaksijalni kabel, kao što si i sam rekao. Da bi ti mogao koristiti svoj Gigaset kao router sa B.netovim internetom i opremom on mora imati WAN port za povezivanje na internet preko drugog uređaja (u našem slučaju najvjerojatnije Scientific Atlanta Web Star modema). Taj WAN port nije ništa drugo nego priključak za RJ-45 kablove, tj. Ethernet kabel. Samo što se na taj WAN port spaja modem (kao što sam rekao).
Garak kaže kako 515 nema WAN port tako da ga ne možeš koristiti, jer u taj Gigaset za vezu sa internetom upikneš telefonski kabel a mi ovdje koristimo coax - tako da to ne ide.
Moraš uzeti nešto od njihove ponude - WLAN router ili modem (i još da sam kupiš router). Pogledaj na ovom threadu kakve B.net ima routere, ako korisnici imaju dobra iskustva - onda potpiši ugovor i uzmi WLAN router. Ako su iskustva loša, kao što sam gore rekao upikni njihov modem i na njega prikači recimo Linksys WRT54GL router.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 08.04.2008. u 00:23.
Swarm dude je offline   Reply With Quote