View Single Post
Staro 17.05.2019., 12:22   #533
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako ti treba prostor odgovor se nameće sam po sebi

S druge strane, taj 970 je zvijer, samo je pitanje koliko često koristiš te fajlove tj. da li ti treba tolika brzina za fajl koji npr. relativno rijetko kopiraš/prebacuješ/otvaraš. Realno gledajući, koliko često ćeš prebacivati tako velike fajlove sa diska na disk, da ti treba ogromna (GB/s) sekvencijalna brzina.

Dodatno, spomenuo si da je laptop starije generacije, što znači da njegovi kontroleri/sabirnice/matična neće moći iskoristiti toliku brzinu. A povrh svega M.2 diskovi znaju imati probleme sa instalacijom/driverima/OS-om, što si i sam imao prilike vidjeti ... pogotovo kada se instalira na starije generacije laptopa, kojima je upitna podrška za M.2 sučelje.


Ma ne palim se ja na benčeve 1.5kMB/s ili 3.5kMB/s. Mislim, bilo bi to divno da to tako stvarno i radi, no to je seq performance.

Ja ne prebacujem fajlove često, jednom prebacim 1-1.5TB na SSD i miran sam. Oni se dalje samo učitavaju. Tu ti tamo izmjenim samplove, izbrišem par stotina GB i s mreže prebacim druge. Ali to inako ide prek mreže pa niti prijenos nije brz, stoga, popim kavu, pojedem, pogledam seriju dok se kopiranje ne završi.

Tako je, laptop je 4.5g star, morao sam modati BIOS da bi NVME bio bootabilan. SSD radi na PCIe2.0 x4, znači max seq brzine cca 1615MB/s.

Upravo sam OS instalirao na svoj 2.5" Samsung 850 PRO, vratio originalan BIOS i probat ću vidjeti kako stvari stoje kada 2TB SSD koristim samo za samplove i igre. U OSu sam na Windows 10 driveru, i bojim se instalirat Intelov NVME driver. Instalirao sam CSGO, i imam neki čudan frame drop, 150-200fps, pa padne na 50 i zatrokira. I dalje vidim i osjetim da to ne radi kako bi ja htio ili kako bi trebalo. Nekako mi se samo nudi kao riješenje, radi mira i stabilnosti, uzet 2TB 2.5" SSD. Tako blizu, a tako daleko
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote