View Single Post
Staro 01.11.2014., 14:36   #109
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Trenutno mi malo dosadno pa se vratio stranu unazad....

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Kutija u kojoj w1070 dolazi je velika točno toliko da projektor stane u nju, dolati sa vga kabelom i papirom (uputstvima). Daljinski koji je unutra izgleda kao daljinski od najjeftinijih dvb-t tunera. Osjećaj kada kupiš nešto takvo za soma eura po meni bi trebao pratiti neku kvalitetu koja izostaje već odma na početku. Želim se osjećat ponovo kao djete koje otvara kinder jaje, a osječam se kao da je netko smrvio to jaje i dao mi ga u ruku. Neznam jesi kada vidio daljinski od w700,...izgledaju boje od većine daljinskih troduplo skupljih projektora (uz pozadinsko osvjetljenje).
Mislim da imaju 2 verzije tog w1070 daljinca no komentari su se najvjerovatnije odnosili na ovaj...




Iako taj w1070 daljinac izgleda jeftino , što se mene tiče ne izleda ni približno loše kao onaj što ide s hd25.



On me podsječa na one dječje igračke s pazara.



Ono... dijete pritišče neke tipke na komadu plastike a ono svijetli i svira






Ili na one stare žlice za postole šta koriste ljudi u godinama.





Nije mi jasno zbog čega toliko dugo guraju taj stil oblika te raspreda tipki jer zahvaljujuči tome - to izgleda neozbiljno. U biti ,za 8tk , to je kriminalno.
Pogledaj što daje Optoma a što Epson za slične novce.



Ok TW6000 je skuplji za koju tisuču ali je "isti" daljinac išao i s prijašnjim modelima te modelima ispod za koje ti treba isto novaca kao i za HD25.



W700 daljinac definitivno izgleda bolje od HD25 , pogotovo kad pogledaš za koje novce to dobijaš ali onako opčenito meni to nije ništa posebno zbog lagane nezgrapnosti i probijanja svijetla. Pozadinsko osvjetljenje bi trebalo biti pozadinsko osvjetljenje tipaka a ne da svijeli pola daljinca pa zbog pretanke plastike daljinac svijeli i s strane.




Onaj od w1060 izgleda kao daljinac više klase a realno , razlika je samo u boji.





Daljinac koji danas dobiješ u toj novčanoj klasi je čista smijurija onom što si dobivao prije nekih 6 godina. Jesi vidio daljinac od PE7700?




Uglavnom ,kad se malo pogledaju ti daljinci koji su se dobijali u prijašnjoj seriji (w1060) te serijama otprije kao npr w1100 , ili još starije vs danas , mislim da je smijer trenda vrlo jasan.



Ovaj veči je čista milina držati u ruci. Ok , to je viša klasa ali se po ukidanju modela to moglo dobiti za slične novce kao ovi projektori o kojima se danas govori.
Inače , onda se taj isti daljinac (drugačiji broj tipaka) je išao i s w100 i w500 koji si opet mogao dobiti za slične novce kao i danas w1060 ili h25.
Kad čovjek u ruci ima daljinac od tih starijih modela nema tu nikakvog osječaja jeftinog kao ni da se štedilo.
Štoviše , imaš osječaj neke ekskluzive zbog dizajna , izrade i glatke plastike. A pozadinsko osvjetljenje je osvjetljene tipaka a ne čitavog daljinca.



Optoma je tada pri kupovini H31 (za što je trebalo 12tkn) davala sličnu igračku za djecu kao i danas. Sad bi netko rekao da nije važno i kako je najvažnije što je je projektor pristupačniji nego ikad. No meni je važno baš zbog toga što si sam rekao , ne želim se osječati kao da mi je prodano "smrvljeno kinder jaje" kad več dajem tolike novce.

A čovjek doslovno misli "jeftino" svaki puta kad zadrži neku tipku pokušavajuči što brže prešaltati nešto u meniju , bilo tokom kalibracije ili nečeg drugog jer pozadinsko osvjetljenje ispušta dušu...




Ok , očito da preferiram veče i teže daljince ali nije stvar u tome več koliko mi nešto djeluje jeftino.
S panasonikom idu oni manji daljinci pa opet ne djeluju jeftino ...



kao ni infokusovi.



Štoviše , neki infokusi imaju daljinac ko kreditna kartica pa opet ne djeluju jeftino



a tako nešto u proizvodnji najvjerovatnije košta vrlo slično ako ne i manje od BenQ "nočne svjetiljke".


Nego , da nebi ispalo kako sam oduševljen s tim Epson daljincima ...tipku za 'meni' nisu mogli staviti na gluplje mjesto te je bolje oblikovati. Možda izgleda ok ali u praksi svako malo ruka sklizne s kursor tipaka na 'meni'. Pogotovo kad se čovjek vodi po opipu nabadajuči po daljincu u mraku jer vidi vraga , daljnski ne reagira osvjetljenjem prilikom pritiskanja bilo koje tipke več je osvjetljenje tipaka potrebno ručno uključiti pritiskom na zasebnu tipku.



btw, gdje su svi ovde nestali?
Znam da nas projektoraša nema u izobilju ali opet , nebi da je potreban projektor za piskaranje u temi...

Evo, ja ga nemam pa me to ne spriječava




A što se tiče več spominjanog updejta za Epsone evo malo više informacija.

__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote