View Single Post
Staro 13.10.2014., 12:05   #106
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Evo par slika kako je to kod mene ...

Crveno je. Poprilično crveno.
Kod nas nije baš razvijeno to bojanje. Vani je to normalno razmišljat u nijansama no kod nas sve u pravilu ide u bijelo a kad ljudi žele neku boju , uvjek ide nešto jako što nemožeš promašit / što ti potegne pažnju kad uđeš u prostoriju. Bio sam u par takvih domova i meni to nekako stvara napetost i nervozu. LOL.
Kad sam govorio da namjeravam bojati u crno te sivo, svi su se hvatali u glavu jer su to gledali kao da trazi veliku hrabrost. A u stvarnosti dobiješ jedan neutralni ugođaj što ne mogu reči za par domova u kojima sam vidio jaku zelenu , žutu i crvenu. Iz moje perspektive , ljudi moraju imati popriličnu dobru viziju te hrabrost kad se odluče na nešto tako.
A ako ti ukučanima odgovara crveno , ne vidim razloga zašto bi te streljali zbog nekakve sive jer bi bila puno manje intezivna


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Ne kuzim bas di si te zavjese montira...okomito sa svake strane platna?? Jel mos bacit koju sliku?
Gleda san po forumima da neki stave oko platna te zavjese al ih drze na nekim stalcima pa ih vade po potrebi.
Nema više slikica. Dosta mi je petljanja po slikicama za ovu godinu
Staviš zavjese s strane platna i još neki tamniji tapet na pod i biti če kao da gledaš novi projektor. Što se stalaka tiče , ljudi rada svašta a oko platna vjerovatno stavljaju iste ako imaju 2.39:1 ekran pa žele gledat 16:9 format. Ja na zidu imam 140" 2.39:1 i krajevi malo vire kad spustiš platno no jednostavno mi se neda zahebavati s zavjesama.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Sta se tice dust blobova i servisa...jesi ga ikad sla na ciscenje (jel pokriveno jamstvom ili se dodatno placa) ili radi nekih drugih problema?
Pitaš jer ti crno nije crno / imaš neku fleku ili te onako zanima?
Sve skupa je jedna duga zanimljiva prica zbog koje mi je izbor novog projektora cista muka.

Kad proizvodac da garanciju od godine dana za nesto ja ocekujem da cu taj proizvod moci koristiti godinu dana bez problema. A ako se pojavi problem očekujem da če mi to riješiti servisna podrška tog istog proizvođača.
Uglavnom , problem s uređajem unutrar garancije nebi trebao biti moj problem več problem proizvodaca i njegove servisne mreze.
Dok to vani jednostavno funkcionira kod nas je to tvoj problem.
Prvo si bez uređaja , pa te jebu s servisima na kojima nerjetko ne rješavaju probleme a onda nakraju ti trebas dokazivati da je nesto problem tj. da je uređaj van tvornickih specifikacija. a pošto živimo u HR tvorničke specifikacije za naše tržište servisi tumače malo drugačije od tvorničkih specifikacija za UK ili US.


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Autoiris je meni preglasani a i ne donosi nesto specijalno tako da ga drzim na off.
A gledaj , pumpanje svjetlosti je vidljivo svima. Ali nekome smeta a nekome ne. Uglavnom , zbog toga AI netko voli na off a netko na on. Meni osobno ne smeta jer je kod epsona glatko. Izbor se svodi na osobnu preferencu.

Ali kod Epsona toga nema tj. nema izbora. Odluka ti je nametnuta nasilu jer melje ko mlinac a to odvlači od filma.


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
FI na vecim postavkama mi daje previse soap opera effecta a na nizim i nevidim neku razliku tako da ti nemogu nesto pametno oko toga rec.
Meni je slika s FI na low skroz ok / bez SOE a razlika između FI i bez je dovoljna da preferiram FI.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Uglavno kad kupin kalibrator (nadajmo se da ce bit do kraja godine) bacam se na mjerenja
Samo ne zaboravi crnom izolirkom preljepit ledice po uređajima.
Isprve nije jednostavno tako da ako ti prekipi, za nekih 2500kn možeš zvat profesionalca.

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
ma ne, imao sam lovu u djepu, mislio se, tralallala...i onda uletio u merkura (sibenik) gdje su imali rasprodaju pred zatvaranje i tako si kupio neku blekandeker za 600kn (snizeno s 900kn)...
Meni sasvim dovoljno za ono sto mi treba...
frezanje, jednom godisnje...
I ja sam tako na to gledao ali kad sam kupio novu , preporodio se
Inace , od jeftinijih meni je onaj crveni Einhel od 550kn izgledao čisto ok.


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Kod projektora mi smeta sto bi mi se vidio...
u stanu imam jednu gredu,pa sam ga mislio sakriti iza nje, ali je ispalo da je to na premaloj udaljenosti od 1.7m...
druga varijanta je da se stavi ja stolic prilikom gledanja, ali trenutni stolic je i subwoofer...tako da ni to ne igra...
treca solucija je da ga smontiram kako treba, na strop, ali onda se vidi...a to mi trenutno nije toliko napeto....
a imam jos nekih nedovrsenih projekta...pa nema zurbe...
BenQ nije toliko velik da bi ti skretao pažnju. A još je je i bijel.
Kod mene je sličan BenQ i sivim stropom bio potpuno neupadljiv.
Ako misliš da če ti bosti oči možeš napraviti kutijicu okolo a ovisno os stropu možeš i lift. Zakeljiš koju slikici i siguran sam da ideja nece nedostajati.

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
cak sam se mislio, da prodam p42v20 plazmu i kupim si neku 55-60' TV nove generacije....
fuj...




Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
@yoke , pa i cilj je da se vidi ;-)...grede kažeš, evo , da onda i ja jednu okačim kad ste več počeli.
Još nam nedostaje jedino Momir ( mislim da je još on bojao BW) a bio je još gasaugen i još jedan zadovoljni tip (dok mu se nije pojavio neki problem) s w1070. Tko zna što je s njim bilo...

Šteta što projektori nemaju nekakvu centralnu temu poput HiFe ili HTa ili LCDova ...ovdje smo kuckali o projektorima na par mjesta i svugdje se nade nesto zanimljivog...


nego , ja ti volim drvo pa meni to tvoje potkrovlje te grede djeluje toliko toplo. Ono... djeluje ugodno i sigurno bi se tu osječao ko doma...
A zbog istog razloga mi ja ta polica ko prst u oko. Donja je tamnija pa ti uopče ne upada u oko ali gornja baš narušava idilu. Nosac na istoj izgleda kao onaj na razvlacenje a pretpostavljam da je kratak za strop?





Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Ja sa druge strane ozbiljno razmišljam da se vratim nazad na telku, važem plus i minus i sav sam lud već neko vrijeme. Ah ti problemi.
fuj mk2
Al ozbiljno , nemoj jer če ti bit žao.
Ja trenutno buljim u TV i iako je slika odlicna , razina 'uživjenosti' u serije mi je kao da gledas seriju u kojoj nekakvi lik bulji u TV a ti pokusavas gledati isto.

Što važeš? / Što te točno kopka?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 13.10.2014. u 12:14.
Imagine je offline   Reply With Quote