View Single Post
Staro 07.10.2014., 13:43   #95
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm...mišljenja sam da bi prvo trebao promisliti o tome što u biti želiš kalibrirati ,koliko te to zanima te koje mogučnosti tražiš.
Ako je to samo projektor i jednostavnije gledaš kao bolje zaista ne vidim razloga zašto nebi uzeo spomenuti CMD. Iako je prateci softver ogranicen prema i1 DP softweru , ako želiš jednostavno onda ne vidim zašto bi ti bilo važno. Na drugu stranu ,smatram da je i1 DP puno bolji izbor za kupovinu te s njim imaš dosta više slobode. A da ne govorim o mogučnosti da s njim možeš pratiti mijenjanje slike zbog padanja inteziteta svjetlosti zbog korištenja projektorske lampe. Što se samog hardvera tiče , praktički je to isti vrag ako staviš nastanu ono što je 5 puta brži. Na automatiki radi dovoljno brzo a ako namjeravaš ručno , trebati če ti daleko više vremena da protumačiš rezultar nego što češ čekati na te iste rezultate.
btw , koliko znam u prodaji su 3 verzije tog senzora i sve skupa je mali kupus pa provjeri što se to prodaje za 1500kn nnakomn što promisliš što želiš
Koliko znam ona obična verzija (retail) jedina radi s x-rite softverom dok OEM te one brandirane verzije ne rade. A iako ove prve dvije rade s onim popularnim softverima kao CalMan i Chromapure , treca ne radi.

Što se tiče Datacolor tabora , dok je kupovina tog senzora prije bila kao lutrija sada su poprilično popravili sitaciju u zadnjoj generaciji. Nazalost , treba ti Elite verzija koja je 2kkn da ne dobiješ nakakav ograničeni prateči softver tako da nisam to nešto posebno proucavao.

Inace , vec se godinama igram s kalibracijom projektora po istom sistemu. Po onom gajdu za damije što sam sam bog zna koliko puta linkao pa ...

Ono što želim reči je da bi sve skupa trebalo pitati nekoga koga to zanima puno više / nekog tko bolje poznaje materiju

Šteta što mogučnosti kalibracije slike ne dolazi po defaultu s projektorima i Tvima kao što je to slučaj s resiverima i mikrofonima. Doduše , postoje oni Lumagen procesori s kojima je to poprilično jednostavno no sve skupa je daleko od pristupacnog. Najeftiniji video procesor s tim mogucnostima je nekih 500 baksa.
Uz to bi volio vidjeti i radanje nekakvog standandiziranog mounta za optiku.
Nesto slično kao kod fotoaparata s izmjenjivim objektivima. Dobar optički sistem nije baš zanemariva stavka u kontekstu cijene projektora pa je zaista šteta što je sve skupa neiskorišteno nakon što projektor ide kvragu.

Ali ne , stvari se razvijaju u 4k smjeru te laserima i tako imamo ovaj zadnji Epsonov projektor koji bi trebao baciti u škovace nakon 20k sati.

No dosta jer necu vise kuckati o projektorima...


btw , HCFR ti zaista nije kompliciran pa daj okacis par mjerenja kad uzmes kolormetar jer me nešto zanima?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.10.2014. u 12:07.
Imagine je offline   Reply With Quote