View Single Post
Staro 02.12.2014., 15:04   #133
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Ovako da ne bude zabune postoje samo dve temperature Jezgra i Socketa. Merenje temperature Soketa zavisi od matične ploče kako ga očitava i može biti različit. Može biti veći manji ili čak isti i može se malim trikom učiniti da bude manja temp, nego bez tog trika (mislim na FX procesor) kao što je aktivno hladjenja Backplatea ili'ti pozadine soketa tj. tranzistora gde se može drastično smanjiti temperatura.
I temperature jezgara koje HWMonitor naziva Package jer sva jezgra tretitira kao jedno otuda naziv to je ono u CoreTemp temperature jezgara.
Ove dve slike dole prikazuju temperature prva bez aktivnog hladjenja soketa dok druga sa aktivnim hladjenjem soketa otuda razlike iako je i ploča i cpu isti. Jedino sam radio na hladjenju otuda i bolje hladjenje.

U HWMonitoru gde stoji Temperatures< Kod intela je još opasnije testiraju ga da radi i na 80°C i kažu da može, upoređujući ga sa tim Tj Case koje mu stoji na 105°C, ali u suštini ne bi trebalo da pod opterećenjem ide više od 70~76°C ,na duže vreme naravno, za jezgra, to važi za moj i5 3570K jer dolazi do degradacije cpua.
Zato je zima najbolje vreme za overklokovanje jer je poželjno obezbediti što hladnije uslove da procesor ne trpi. A kada se nađu odgovarajući klokovi onda leti testirati snagu kulera pa ili smanjiti klok ili staviti jači kuler. Tako radim i još nisam pogrešio!
Talaba je offline   Reply With Quote