View Single Post
Staro 22.04.2018., 15:03   #479
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
mugen je tower, ali bar dobro izvlači temp sa coolera.
zato kučište ima 5x 120 mm i ima propuha + testiram uz ventove na najslabije/silent, a kučište ima jednostavan switch ako treba pojačat propuh .

evo novi SS nakon 10+ minuta stresiranja. uglavnom malo sam se igrao i spustio vcore, ali pošto nemam LLC opcije mogu još samo jedan korak niže od ovog finalnog kojeg zadržavam.
sve dalje od toga smrzne prime95 u prvih desetak sec.. radije stavim labavije i taj jedan korak iznad nego da bude na knap.

temp pala taman koji stupanj, tako da su ove najvažnije ispod psiholoških granica, CPU ispod 60°C , i vrm ispod 70°C ..
što se tiće vrma, ne škodi aktivno hlađenje, ali mislim da sam i ja , a kamo li ti , u debelo sigurnoj zoni.
mislim da bi r7 1800x stock više stresirao ploču nego ovaj "blagi" OC koji smo mi složili ..kad već spominjem "blagi", proc je brz i lijepo radi na stocku, ali moram priznat lijepo se osjeti boost u win nakon što sam OCao.

..a propuh, baš sam pratio, u minutu nakon gašenja temp vrm sa 69°C pada na 58°C , a par minuta kasnije vidim na 46°C , i sada dok editiram post još koju minutu kasnije je 42°C, tako da očito propuh radi svoje
ionako ovi uvjeti iz primea95+aida stres u isto vrijeme su ekstremni i daleko od real life korištenja


PPS - Evo i validacija:
Gigabyte AX370 Gaming 3:
Eladio - Ryzen 5 1600 CPU@3725MHz, Scythe Mugen Max - Kingston Fury KHX2133C14D4/8G (2x8GB) DDR4@2400
https://valid.x86.fr/dhqtwn
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	OC_R5_1600v2.jpg‎
Views:	184
Size:	800.2 kB
ID:	19556  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 22.04.2018. u 15:57.
Eladio je offline