View Single Post
Staro 21.04.2018., 19:10   #470
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja sam jučer updejtao čipset drivere (oni sa AMD stranice zezaju tj. ne žele pokrenuti launch), pa sam sa stranice mbo, kao i nove drivere za zvučnu, lan, usb itd. Nisam imao nikakvih problema sa prošlim, al kad se već nude... Također i novi bios, kažu za moju ploču da je za ram sjajan

Probao sam ganjati 4ghz, sa 1.375v sam krenio, boota u windows (što prije nije htio), ali ga ne mogu dobiti iole stabilno u nijednom stress testu duže od 7min do 1.425v, pa sam odustao od daljnjeg ganjanja. Može sigurno 4ghz, samo se ne isplati kad 3.9ghz ide negdje ispod 1.35v

Jedan novitet biosa je da više nemam klasični multipler (tipa 39 za 3.9ghz), nego moram koristiti onaj FID i DID (FID namjestim na 156 - što je 156 x 25mhz, a DID ne diram tj. na auto je).

emilblomsky

Nemaš ti tu fsb style, barem ne na tvojoj ploči. Dakle množitelj, voltaža, LLC level i to ti je manje više to. Probaj dobiti 3.9ghz negdje ispod 1.40v i to ti je to. Probaj odmah sa 1.35v pa smanjivaj ili nadodavaj po potrebi

EDIT

Nego negdje prekjučer mi je ostao hwinfo upaljen, igrao malo metro 2033, pa sam vidio max clock preko 4100+ mhz na svim jezgrama. I was like - wut? Vjerojatno neka greška u hwinfo, kasnije mi se nije ponavljalo

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.04.2018. u 19:25.
Manuel Calavera je offline