View Single Post
Staro 21.10.2018., 15:42   #1354
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Pa većina današnjih hladnjaka ima bazu od bakra a rebra od aluminija , što ima i ovaj moj Tt sa slike i za odvod temperature sa CPU (AMD 64 x 2 5000BE) nije nimalo lošiji od današnjih istih dimenzija/površina .


ps: Taj golden orb sam dobio a nikada nisam ni čitao recenzije jer mi obavlja zadaću sasvim OK.
Čuj... Ovo je potpuno pristrano iskustvo (možda zato što nisam imao previše sreće sa Thermaltake-om?) ali Thermaltake je katastrofa! Imao sam njihov BlueOrb FX S775 cooler, baš sam nedavno o tome pričao, čak stavio i sliku-dvije. Aluminijski radijator je bio ogroman, toliko velik da je smetao prvoj pločici RAMa! Čovjek bi pomislio da može ohladiti bilo što, međutim performanse su mu bile ispod kritike. Moj P4 Prescott @3.00GHz je radio na oko 40-ak C bez opterećenja, što je često znalo biti oko 60C pod full opterećenjem. A onda je jednog dana samo prestao vrtiti (crknuo motor), a ja naravno nisam imao pojma što se događa sve dok nisam osjetio da nešto "gori". Kad sam ga ugasio i rastavio, rotor je već bio staljen sa nosačem i sve je zaudaralo po spaljenoj plastici. Nakon toga sam odustao od TT & uzeo "tower design" Cooler Master Hyper TX3 kojeg i dan-danas koristim (jedino što sam primijenio proc, nadogradio ga sa Q6600). I samo za usporedbu, Hyper TX3 je skoro prepolovio temperature na tom Prescottu, ono što je prije bilo 40 sad je postalo 29, eventualno 30 a pod maksimalnim opterećenjem bi išao do 40C.

Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
@trekkie4 - nisam htio quotat samo radi HL ali HL Blue Shift, tko nije odigrao, mora..
Blue-Shift je bila dobra ideja, ali nažalost sredili su ga nizom loših odluka, kao i tehničkim nedostatcima i problemima koji nisu nikad riješeni. Eto recimo, kompatibilnost sa "3dfx MiniGL" driverom kako su ga oni zvali, igra bi radila OK sve do razine sa napuštenim laboratorijem, odmah nakon što spasiš Dr. Rosenberga iz onog vagona. Onog trenutka kad dođe do promjene, učitavanje nove mape, Blue-Shift se ruši. Postoje određene metode da se to zaobiđe, ali u pravilu najlakše je koristiti alternativnu grafiku koja radi pod Direct3D ili OpenGL modu. Ako si baš zaglavio sa Voodooicama i drugačije ne može, pomaže i "Software Mode"....

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.10.2018. u 15:51.
  Reply With Quote