View Single Post
Staro 24.08.2011., 18:13   #142
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor newyxX Pregled postova
Jesi li možda primjetio da bi čovjek uzeo 1 grafu od nvidije i poslije ubaciti još jednu ?
Zašto si tamo stavio HAF X ? Ako želiš full tower uzmi HAF 932 Advanced, ali i HAF 922 je dovoljan( u njega mogu stati grafe svih veličina, dobro hladi itd.).
Zašto uzeti Seasonic 620W kad imaš 15 kuna skuplji XFX 750W ?
Zašto mjenjaš kapacitet SSDa i RAMa? Zato što si sam sebi zacrtao u glavi da je CF najbolja stvar pa će ostale komponente ispaštati zbog njega ?
Zašto uzeti Coolermaster 690 II Advanced i 2x ventilatora od 100 kuna kad možeš za 150 kuna manje kupiti HAF 922 ili 50 kuna više HAF 932 Advanced ?
Pa ovo što sam predložio nije u rangu obvezujuće ponude već samo sugestija:

Jesi li možda primjetio da bi čovjek uzeo 1 grafu od nvidije i poslije ubaciti još jednu ?
Ove dvije daju odličan price/performance omjer (sukladno linkovima koje sam postavio par postova iznad) i svakako su bolje rješenje od GTX 570 koja je daleko najprecijenjenija kartica a pogotovo overclockirane po cijeni od 2.700 kn.
Osim toga, nema potrebe za dodatnim troškovima za još jednu karticu kad u okviru budgeta može uzeti puno bolje rješenje po omjeru uloženo/dobiveno koje će puno duže trajati.
Ako ga za 3-4 godine uopće bude držao gaming uzet će novu konfu a ne nadograđivati dijelovima koji će se u to vrijeme razgledati na izložbi u muzeju.


Zašto si tamo stavio HAF X ? Ako želiš full tower uzmi HAF 932 Advanced, ali i HAF 922 je dovoljan( u njega mogu stati grafe svih veličina, dobro hladi itd.).
Zato što je HAF X ako se uzme u obzir prostranost, hlađenje, opremljenost, cable management, funkcionalnost i opcije koje pruža možda i najbolje kućište u kategoriji do 1.200 kn. I stane u navedeni budget.


Zašto uzeti Seasonic 620W kad imaš 15 kuna skuplji XFX 750W ?
A da najbolje uzme nešto oko 1.000 w pa da bude siguran?
Zato što mu čak ni uz max. overclock svega mogućeg više od toga nije potrebno a radi se o vrhunskom modularnom napajanju Corsair HX 650 (u prošlom postu sam naveo da je greškom ostao seasonic).


Zašto mjenjaš kapacitet SSDa i RAMa?
Ovdje si sam sebi dao odgovor u prethodnom postu: "Po mojem mišljenju SSD je nepotreban jer su obićni HDDovi sasvim dovoljni." Da se točnije izrazim, sam sebe demantiraš.
U prethodnom postu navodiš da je SSD nepotreban a sada se čudiš kako će ta konfa funkcionirati bez istog ili sa istim? Koji facepalm.
Što se tiče memorije, također sam obrazloženje naveo u prijašnjem postu a predložio sam i opciju sa 8GB. Uvijek je poželjno pročitati prethodne postove a još ako svi stanu na istu stranicu pa to ti je dobitna kombinacija i čak se ne moraš previše udubiti.


Zato što si sam sebi zacrtao u glavi da je CF najbolja stvar pa će ostale komponente ispaštati zbog njega ?
A što će to tako ispaštati? Gaming u odnosu na jednu karticu? Sumnjam. CF je jača, dugotrajnija i jeftinija gaming opcija.
Rad u windowsima s manjim SSD-om? Sumnjam. Stat će mu OS i ostale bitne stvari.

Zašto uzeti Coolermaster 690 II Advanced i 2x ventilatora od 100 kuna kad možeš za 150 kuna manje kupiti HAF 922 ili 50 kuna više HAF 932 Advanced ?
Odlično zapažanje. Ovdje se u potpunosti slažem.

Nažalost, sve ostalo je pretty pointless.

@ ECHO, u pravu si što se tiče drivera a postoji i poneko lošije skaliranje ali to je malo prenapuhana stvar jer ti problemi su sve manji s perspektivom da se nastavi u tom smjeru.

Što se tiče GTX 570 to je IMO najgora opcija jer daje najmanje FPS-a/uložena kuna. Alternativno, HD 6790 CF je cjenovno u rangu GTX 560 Ti Hawk a performansama na razini GTX 580:

http://www.kitguru.net/components/gr...irex-review/9/

Što se 120 GB SSD-a tiče, mislim da je dati 1.300+ kn prevelik iznos za ono što se dobije zauzvrat. Naravno to je samo moje mišljenje. Kao primjer, za te se novce može uzeti sasvim solidan 24` monitor pa čak i sa IPS matricom.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.08.2011. u 18:35.
listerstorm je offline   Reply With Quote