View Single Post
Staro 04.12.2018., 12:25   #22
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor markan Pregled postova
Problem sa rx480 je rjesen. Skinuo sam stock ventove i zastitni poklopac, tako da samo ostanu pasivni hladnjaci. U Chipoteci su kupljeni ventovi od 12 cm koje sam plasticnim vezicama "uhvatio" kako se moglo i zalemio ih na konektor na kom su bili stari ventovi.



Radi bez greske vec nekoliko dana i grafa je nekoliko stupnjeva hladnija od ostalih.
Nek se nadje, ako nekom zatreba, a mislim da hoce jer je samo pitanje vremena kad ce ventovi pocet popustat.
Kak mislis zalemio? Sa cime si to zalemio? Jel nije dobvoljno smao primit s vezicima i spojit na struju. E sad kako na struju spojit?
Grafa nudi neke svoje utore ventovi imaju neke svoje...

https://www.ebay.com/itm/60mm-x-12mm...MAAOxy015SKsQD

Ja sam ovdje nagledao si ovo. Spojio sam jednu grafu sa ovima i radi super, slicno ko sto je markan rijesio. No imam jos 2 kandidata kojima ce uskoro trebat promjeniti ventilatore. Gledao sam te ball bearing na ebay i kostaju cca 60 kuna. Ovakvi gore spojeni sa vezicama kostaju 15 kuna. Ali mi je problem kako ih spojit na struju? Jel postoje neki konvertori da onaj kabel za napajanje pretvori u ove dvopinske crveno crne.
I drugo pitanje je koliko struje trose ovi ventilatori spojeni direkt na struju bez mogucnosti kontrole vrtnje. Da ne ispadne nakraju da potrose vise struje nego ovi ball bearing.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 04.12.2018. u 12:37.
dada-as je offline   Reply With Quote