View Single Post
Staro 13.12.2012., 11:20   #25
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
ne znam kakav thread moze zauzeti sirinu jednog SB. Kamoli onda Haswell sa dva dodatna porta.
dva dodatna porta?

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ni ona varijanta da odvrtis thread sa 4 razne adrese i uzmes ispravnu mi nema smisla. Za penal od (palcem mjereno) 1k ciklusa imas 4x potrosnju. Bacis 75% energije.
pricam o ovome: "Speculative multithreading (SpMT) focuses on using multiple hardware threads (or multiple cores) to work together and accelerate a single software thread. In essence, the single software thread is speculatively split into multiple threads that can be executed in parallel. Transactions are a natural fit for speculative threads, since it offers an easy way to rollback incorrect speculation. The key advantage of SpMT is that it enables existing single threaded code (which is the vast majority of all software) to reap the benefit of multi-core processors."

E to u zavisnosti kako ce bit implementirano i koliko uloga sa programerske strane ce trebat da to optimalno radi.

A kakav thread iskoristi sb? pa, recimo, dizanje glasfish 2.x servera ako hoces iz produktivnih stvari koje me ubijaju na dnevnoj bazi. 3 je rjesio to, ali prelazak korisnika na 3 je vrlo spor jer iako sa moje developerske strane ima benefita, s njihove i dalje sve radi, vise manje jednako.
Naravno, da ne pricamo kako je zbilja vecina softvera singlethreaded jer nema potrebe za vise, ali neke stvari bi se dale smanjit za par desetaka posto da rade visejezgreno, samo je tlaka za ustedu od par sekundi na vecinom idlajucem serveru (tj dovoljno ne opterecenom da ima mjesta za ugurat).

ako su igre u pitanju evo par primjera, skyrim - 1 jezgra zakucana, ostale sporadicno kako uleti neki novi thread pa ga os rasporedi nekuda, starcraft2 koristi 1 primarno, 1 sekundarno koja ne iskoristava u potpunosti 1 jezgru, pa stane jos, tek sa 3+ je uvijek ok, no zbog preopterecenosti prve jezgre s osnovnim threadom na 5GHz 2500k ne moze izgurat 60fps u masovnim tucnjavama bez obzira na koliko nisko detalje imas postavljene i koliko jaku graficku karticu kako bi to izbacili kao usko grlo, i tako

danasnji procesori su fest brzi, bez daljnjega, ali nikada nece biti dovoljno brzi uz sve optimizacije, ali trenutno po meni najveci gubitak ta visejezgrenost koja za vecinu primjena nije dovoljno iskoristiva.

@wolv.. ima ih, da, ali gle na kojim taktovima, sve se vrti oko toga, mozes dobit sve 3 karakteristike, ali samo 2 odabrat, koje god, takav procesor imas u ponudi, a na ponudi su ti takt, broj jezgri i tdp,
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote