View Single Post
Staro 25.10.2006., 22:12   #67
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
Isus pravni odgovor je NE.
Ostalo ovisi o dobroj volji preodavača.
U gornjim postovima je mnogo toga ispisano bez pravne osnove. to je vidljivo iz tekstova baš kako je citirao Old iggy pravno ne postoji opcija "mislim" ;-), znam ili neznam je bitno.
Ako roba tj njezina cijena ili stanje proživljava velike promjene na tržištu prodavač nije obavezan artikal i mjenjati ili primati natrag od kupca. To je usluga ukoliko se to napravi.
Sa druge strane daytripper je napisao jednu vrlo dobru stvar koju nitko ne gleda niti shvaća ozbiljno. Svi nastali nesporazumi ili oštete se rješavaju na sudu koji će utvrditi jeli bilo neporavilnosti ili nije u poslovanju a ne na forumima ili u medijima. Želio bih nadodati a osobe koje studiraju pravo znaju da se nesmiju blatiti niti fizičke a niti pravne osobe javno nego se sve rješava putem sudbenih ustanova pošto za takve stvari mogu biti prijavljeni te kažnjeni za štetu koju su počinili pravnoj ili fizičkoj osobi sa 50 dnevnica u početku ako se ne varam.

Granny killer:
Moj savjet ukoliko ga želiš prihvatiti je da lijepa riječ svaka vrata otvara. Znaći dođeš ili nazoveš pristojno zamoliš da si napravio krivu kupovinu te da imaš sve zapakirano natrag kako je i bilo pri kupovini te upitaš možeš li zamjeniti stvar. Gotovo svatko će ti izaći u susret te istu stvar zamjeniti bez nekog problema. Sa prijetnjama i neznam nekakvim barbarskim ponašanjem ćeš manje toga riješiti ne možda sada nego općenito u životu.
Vedran_Links je offline   Reply With Quote