View Single Post
Staro 09.12.2016., 11:19   #182
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Da oni ulažu u svoju infrastrukturu nitko od nas nebi bio 'predaleko' od centrale. Kad gledam one HT ormariće maltene svi su (polu)otvoreni, žice oksidirane... čudim se da ikako radi.

Ja sam HT-u zadnji ugovor plaćao 215 kn za internet + tel. Internet ne ide više od 4 mbps download, a upload nije vrijedan spomena. Od telefona nikakve koristi sa onih 60 minuta kao besplatno, a u stvari sve je to preplaćeno. Nakon godina borbi s njima odlučio sam odustati, budući da rat sa vjetrenjačama ne pomaže psihi. Izbora nikakvog, konkurencije nikakve, doslovno.

Kad sam skužio da Homebox Turbo prolazi kao usluga na mojoj geografskoj poziciji odlučio sam se za test. I za sada se ne kajem. Nisam previše gladan GB-a, negdje oko 200 mi je prosjek sa HT-a, gdje je uključen i download odabranih filmova (uglavnom skidam 720p HEVC ripove od shaaniga, slika fantastična, u samo 700 MB). Tako da se sa 100 GB dnevne + noćna pokrivam bez problema. Prošli mjesec sam bio 11 dana na Turbo usluzi i za test više-manje sam potrošio 300 GB.

Brzine su ovdje meni još uvijek nevjerojatan pojam za razliku od HT-a. Po danu 50-60 mbps, iza ponoći 80-ak. Upload konstantan oko 22 mbps. Jačina signala uvijek ista, tj. -94 db. Na proljeće ću probati osposobiti neke vanjske antene koje će sigurno pomoći da smanje zagušenje.
Wept je offline   Reply With Quote