View Single Post
Staro 06.10.2018., 07:18   #2745
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Probao sa TPFan, ali ga nikako nisam uspio podesiti da radi kako treba, pa je na kraju išao deinstall.
Nije problem u temperaturama koje su ok, iako bi ih lagani undervolt još smanjio, nego glupo izvedeno kontroliranje paljenja / brzine venta.
Drži ga izgašenim dok se proc ne zagrije na 60-ak °C, a onda ga iz poptune tišine zavrti na višim rpm, da bi odma spustilo na niže.
Svako pokretanje venta zvuči kao turiranje i poprilično je iritantno. T530 mi je tu puno bolji jer krene sporo i onda lagano ubrzava dok ne skine temp.

Bio bih zahvalan za info, ako je netko to uspješno riješio na T540p, jer je to glavna stvar koja mi smeta kod tog laptopa.
Radije bi da vent stalno radi na niskim rpm, nego da se ovako zalijeće iz tišine.
Hmm... a koja je konfiguracija u tvom T540p?... jer meni sa i5 4300M nema tih problema, ventilator se upali na 48-50°C na 1600-1800 rpm i tu ga moje uši ne čuju, na 58-65°C ode na cca 2600-2800 rpm i tu čujem strujanje zraka, ali ne i zujanje ventilatora, a kad ode preko 68-70°C vent ode preko 3000 rpm gdje je čuje i strujanje zraka i zujanje ventilatora ali ništa pretjerano iritantno (max rpm koji sam vidio je 3650).

EDIT: E da, to je tako na Linuxu... na drugom disku imam W10 i on je malo grublji sa ventilatorom, ali da baš stalno pali/gasi ventilator ili ga svako malo diže u visoke rpm baš i ne.
bertone je offline   Reply With Quote