View Single Post
Staro 30.08.2006., 11:38   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
HP nx6125



Spec:
AMD Turion ML-32 procesor (1.8 GHz, 512 kb L2 cache)
ATi Xpress 200 chipset (integrirana Radeon X300 grafa)
512 Mb Hyundai 333 MHz RAM
Fujitsu 80 Gb hard. 5200 0/min, 8 Mb cache
Matashita DL DVD/RW prža
čitač otiska prsta
Bluetooth
802.11a/b/g WiFi
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" 1024*768


Osobni doživljaj
Laptop nije baš namijenjen igranju, premda se može zaigrati NFS Most Wanted u niskoj rezoluciji (640*480) čak i sa malo AA, LFS i naravno nekakve strategije ili manageri poput Simy City 4 ili Rome Total War. Kao što se može pretpostaviti, samom laptopu usko grlo predstavljaju grafička kartica i memorija relativnog malog kapaciteta ali i frekvencije.
Vremena učitavanja su malo duža zbog 5200 o/min diska, što će možda smetati korisnicima koji su naviknuli na brze diskove, pogotovo na Raptore.
Igrati se može na ovom laptopu,ali to nije njegova primarna namjena i nemojte očekivati čuda.

Poprilično je dobar za tipkanje,zbog kvalitetnih tipki koje su relativno kratkog hoda i samog kućišta koje je blago nagnuto.
Touchpad nisam previše isprobavao, rađe sam koristio miš jer nisam naviknut na touchpad. Touchpad funkcionira kao i pravi miš, na njemu možete raditi duple klikove "klikanjem" na njega i naravno emulira kotačić.

Procesor se grije poprilično, jer je defaultni napon od 1.5V i zato preporučam korištenje CrystalCPUID-a i smanjenje napona na 1.1V. Kada je procesoru smanjen napon, zagrijavanje je poprilično nisko, čak i za laptop.
Raditi na njemu je brzo i ugodno (mislim na "obične" aplikacije, tipa Office i drugih jednostavnijih) i osjećam kako je procesor brži od mog P4 u stolnom računalu,naravno uzevši u obzir kako procesor barata sa 512 Mb 333 MHz meme u SC-u.
Naravno, može se i overclockirati, što ne preporučam,ali se može
Maksimalni tak do kojeg sam došao je 2300 MHz na 1.475V, memorija je predstavljala kočnicu za dalje.

Zvuk na njemu je poprilično dobar,tako da se možete opuštati uz nekakvu glazbu a da vam zvuk nije katastrofalan (preko slušalica). Situacija nije toliko bajna kada se sluša preko zvučnika od laptopa, no nije ni tako strašno...

A sada buka:disk tiho krči tijekom rada (čitanja/zapisivanja) i čujete strujanje zraka ventilatora procesora. Buka nije strašna i može se podnjeti jer nisu iritantni zvukovi.

Monitoru nije vidljivi kut jača strana, no nakon što ga malo podesite,slika i boje će biti dobri.

Na bateriji laptop može držati poprilično dugo, preko 2 sata i 15 minuta sa slušanjem glazbe u Winampu (nisam isprobao krajni limit baterije) sa frekvencijom procesora od 800 MHz i naponom od 0.9V.

hladna katoda:
+ povoljan, spada u kategoriju Best Buy modela
+ jak procesor i nisko zagrijavanje na 1.1V
+ kvaliteta izrade
+ dobar omjer uloženog i dobivenog

hladna kaša:
- slaba grafika
- malo memorije

Sve u svemu, jako sam zadovoljan, pogotovo uzevši u obzir da je bio plaćen cca. 6600 kn prije dva mjeseca i mislim da je i više nego dobar za te novce : goood :

9/10
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 30.08.2006. u 11:59.
Swarm dude je offline   Reply With Quote