View Single Post
Staro 08.07.2020., 00:17   #1826
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Danas sam bio u ranim akcijama.
Napravio sam 6 polica i nosača za spremište od osb daske. Malo me razočarala ona Einhell kružna pila što sam uzeo jer je zapinjala na 2x15 ploče, a nazivno pila do 54mm. Moguće da ju je "učepilo" prilikom pilanja i kad sam promjenio bateriju s 4ah na 3ah činilo se bolje.
Pila sam 4 daske odjednom na na max dubini i nisam mogao završiti. Moguće da je baterija zafrkavala.

Varrito multi tool je odlično obavio brušenje i malo dorezivanja.

Lidl stege i stolić su super korisne jer lako izbacim van kuće da ne prašim garažu.

Kasnije sam ih montirao u spremište od zgrade i ima sam par Eureka trenutaka:

1. Udarna čekić bušilica je mila majka za bušenje u beton. One udarne multipraktik bušilice djeluju kao igračke u usporebi. Za nekoliko sekundi sam ubušio 8x50mm rupu, bilo je 10 komada tako da je bilo dosta brzo gotovo u nikakav napor
Rupe su puno konzistentnije od rupa ubušenih običnom bušilicom, a graničnik dosta olakšava bušenje. Jedino me smeta što se graničnik nalazi na ručki tako da ukoliko mjenjate položaj ručke, graničnik nekad ne možete koristiti jer mu smeta tijelo bušilice.

2, Udarni odvijač je zakon (Einhell TE CW 18), doslovno može zavidati vijak direkt u zid (falio sam jednu tiplu pa je slučajno otišao u beton ) iako treba bušiti pilot rupu u drvu jer ga inače samelje. Super je u kombinaciji s klasičnom bušilicom i odlično se nadopunjuje.
Za razliku od klasične bušilice, ne samo da ima nekoliko puta veći okretni moment nego zabija vijke puno brže i ne glođe glavu jer udara i ne dolazi do preskakanja što se zna desiti kod običnog odvijača ili bušilice što dovodi do oštećenja glave vijka ili bita.
Također mi se čini da može bolje zavidati vijak bez kontre u odnosu na normalne bušilice.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote