Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 05.01.2019., 16:38   #40
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Gledam tvoje skrinšote. Daj mi reci s čim mjeriš temperaturu i vlagu?


Ma nemoraš raspisivat, eventualno ako ti se da stavit koji link. No možemo i guglat Većinu si nam dao na izvolte.

Što se tiče Ikea žarulja, da li se mogu direkto spojiti ili ipak treba imati onaj njihov "pristupnik"?

Za temp i vlagu koristim AM2301 senzor od Sonoffa (dosta velik, dolazi u kucistu, OVO
te na 3 mjesta Si7021 senzor

Na tocnost dosta utjece mjesto gdje se senzor stavlja sto je vidljivo kod mene u kuhinji. Kuhinja, blagavaona i dnevni boravak je jedan veliki open space (oko 50m2), temperatura je svuda manje vise ista, ali sensor u kuhinji me montiran u Vimar okvir prekidaca, a okvir je montiran na zidne plocice te je radi toga temperatura niza nego na ostalim senzorima. Sitnice o kojima se ne razmislja kada se slaze nesto, jbga


Senzori su spojeni na Sonoffe. Postoje dvije opcije
1. kupovati TH verzije Sonoffa (skuplja varijanta)
2. Kupiti obican sonoff, kupiti senzor, spojiti senzor na GPIO pinove i to je to

Ako te zanima detaljnije mozemo se nac(ako si iz ZG-a) pa ti pokazem sve uzivo, uzmem jedan Sonoff sa sobom, dignem hot spot i pokazem kako se konfigurira (web sucelje) i kako izgleda uopce cijela elektronika i pinovi


Ikea zarulje - ja sam ih spojio na Philips bridge posto ih Philips podrzava.
Druga opcija je Ikea bridge (pristupnik)
Treca opcija je Zigbee2MQTT sniffer - ne znam kako radi, narucio sam ga i cekam da stigne, ali prema svemu sto sam citao, zamjenjuje sve Zigbee bridgove te prima i salje komande preko MQTT-a

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 05.01.2019. u 16:51.
RainZG je online   Reply With Quote