View Single Post
Staro 09.11.2011., 10:22   #71
Totoro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 73
Overclockati neću, a dakako da imam i ograničen budžet pa mišljah bazirati komp na i3 2100 procesoru za koji čitam da je super omjer uloženog i dobivenog. Eventualno mogu još dati novaca za i5 2300 seriju, no nisam siguran koliko bi mi se to isplatilo za igranje i hd montažu. Bi li razlika bila toliko velika? (mogu ja čekat da se nešto renda, bitan mi je samo radni proces bez mikrozastajkivanja.) Dakle socket 1155. Gledao sam itx matične za to al iskreno u to se baš i ne kužim pa nisam siguran koju uzeti. Ima li tko kakvu preporuku?

Ono što mi je važno je RAM. Uzeo bih 8gb dd3 rama, kako se to može najbolje uporabiti u kojoj matičnoj?

Grafička, koliko sam se informirao, mi se čini ok nešto u rangu gt550 (iako može i ati, nije mi to bitno). Jel to okej za današnje high end igre, ako ne forsiram settinge? Opet, dakako, gledam omjer uloženog i dobivenog.

Hard je pretpostavljam dovoljan i 7200 rpm? to mi nije tako bitno jer ću vjerojatno uvijek imati i eksterne kod sebe, al jedan TB bio bi minimum.

Muči me još jedna stvar - što je s usb portovima? broj istih ovisi mi o matičnoj? ako mi ono jedno kućište, mislim pcq11, ima otvore za usb, komada 2, sprijeda, to znači da moram negdje naći matičnu itx koja ima 2 naprijed i recimo 2 iza?

Moj zadnji komp još ima one serijske portove za miš i tipkovnicu, kako to danas ide? sve preko usba? znači da mi to u startu uzme 2 usb porta.

I dakako, koje napajanje ugurat da daje dovoljno snage za sve ovo, a da je dovoljno maleno da stane u takva kućišta? Što je s pregrijavanjem, trebaju li posebni ventilatori unutar kućišta?
Totoro je offline   Reply With Quote