View Single Post
Staro 14.09.2010., 16:47   #164
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Svaki oblik tjelovježbe je dobar, no ipak mislim da je tu u igri previše ponavljanja, po mom mišljenju. Masa se dobiva jednako kako se i zadržavaju mišići na definiciji - složene vježbe i par izolacija. Za većinu ljudi u teretani je tako, iznimke su jedino vježbači koji imaju izuzetne genetske predispozicije.

Na masi, kad si u suficitu sa hranom, mora biti progresije u težinama i složene vježbe sa pravilnom formom (radi minimaliziranja povreda). Kada tijelo bude kontinuirano opterećeno, a sa dovoljno pravilne hrane, doći će do hipertrofije i rasta snage. S obzirom da jedeš dovoljno, možeš imati i duže treninge.
Na definiciji, isti vrag. No kad tad će doći do stagnacije snage i čak malog pada (no to već u dužem periodu, nakon mjesec i pol kod mene). Što je normalno - više od 5-6 tjedana si u deficitu sa hranom i kilaža ide dolje. Ako dobro radiš, minimalizirat ćeš gubitak mišića (koje isto nije lagano dobiti, no niti izgubiti). Na definiciji radiš kratke treninge (sve kraće kako defka traje), intenzivnije i sa većom kilažom (što automatski znači i manje ponavljanja). Veće kilaže jer želiš potaknuti tijelo da održava mišiće jer mu trebaju očito, a kratko vrijeme treninga da te kortizol "ne pojede". . Kao što se može vidjeti, ja se držim čistih osnova oko hrane i treninga.

Rijetko tko (a to su vježbači sa više godina iskustva u gymu i orjentirani na snagu) može imati benč od 100kg i imati male ruke, ili mrtvo dizanje i čučanj od 150kg, a da ne liči na nešto.

Ja jedino što bih još htio naučiti su olimpijska dizanja. To radi čuda na tijelo, no nažalost to znaju ispravno samo rijetki što i košta, jer su to najčešće privatni sati.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote