View Single Post
Staro 05.08.2014., 16:58   #59
BalkanBoy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Split
Postovi: 6
Pozdrav drugovi i drugarice. Novi sam član ovog foruma, počinjem se malo aktivnije baviti elektronikom te bi trebao savjete od vas iskusnijih servisera.
Naime, neznam ni sam zašto, ali izgleda da sam krenuo od kraja prema početku, tipično za nas dalmatince, hehe. Dakle upustio sam se u reballing, nabavio nekakvu opremicu (ništa pretjerano skupo za početak, Aoyue 866) i još popratno sve što ide, pumpicu, šablone, kugle, razne fluxove, držač i sl..., mogu reći da sam uhvatio ruku, uspješno i popravio par ploča, ali sada sam došao do zastoja jer mi nedostaje dobra stručna i praktična potkova.

Kao što je netko i spomenuo, nema smisla na neispravnom laptopu radit reball ukoliko ne znaš u čemu je kvar, izgubiš 2-3 sata, na kraju opet ne radi, neznaš jesi li ti nešto zabrljao ili uopće nije problem u tome i sl... glupo...

Dakle što me zanima?
DIJAGNOZA

Kako, što, gdje? Puno upitnika oko glave? Znam da je to gradivo preopširno i presloženo da bi se razradilo ovdje, na ovom forumu, ali puno bi mi značilo kada bi mi neko dao dobre smjernice za početak. Dosta sam googlao, youtubao, ali nigdje nema ništa konkretno od čega bi mogao početi.
Kako ispitivati? Kako čitati sa sheme? Koji su najčešći problemi? Odakle uopće početi? Sve mi je to nekako previše zbunjujuće kad sam pokušavam nešto shvatiti... Dakako puno lakše bi se bilo zaposlit u nekakav servis, pa čak i na neplaćenu praksu, ali to mi nije opcija budući da imam posao i obitelj koju treba uzdržavat...

Svaka pomoć, smjernice, literatura bi mi dobro došla.
Hvala svima unaprijed!
BalkanBoy je offline   Reply With Quote