View Single Post
Staro 19.10.2017., 14:38   #644
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,749
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Sto europskih novčanica?

Sent from my SM-950U
znači 500 eura ili više?
https://en.wikipedia.org/wiki/Euro_banknotes

Za te pare dobiješ pristojan DAC, dapače, vrlo pristojan


EDIT: ALC1150 je vrlo pristojan čip i daje dosta dobar zvuk. Ja sam jako zadovoljan sa svojim na x99 deluxe. Doduse oni to zovu Crytal sound ali je samo malo dorađen shielding, dodano par kvalitetnijih kondića i odvojili su čip na pcb-u od ostalih komponenti. Slično kao i AsRock sa svojim Purity Sound-om.
Sad, da staviš blind test, i da jačina zvuka u slušalicama bude ista, kladim se da 90% foruma ne bi skužilo koja je zvučna koja. Jedino što je na tim dodatnim zvučnima jače, to je izlaz za slušalice. Naime STX-ica na 30% izlaza na HD201 sloušalicama je već preglasna tj to je granica do koje možeš normalno slušati. Na istim slušalicama, na Asusovoj ALC1150 bi taj zvuk dobio na 50-60% zvuka. Znači puno je jači izlaz na zasebnim zvučnima. Isto tako, i ALC sa ploča, a i STX-ica imaju izlaz za slušalice do 600 Ohm-a, tako da s te strane ne bi trebalo biti razlike.

Inače sam imao DAC, kineza DAC-X6 s kojim sam bio jako zadovoljan što se zvuka tiče, baci pogled na link. Za te novce koliko te ispadne, definitivno best buy do 500 kn.

Od ostalih su hvalili FiiO E10, no s njime nisam imao iskustva do sad. Cjenovno je tu negdje bio, oko 500 kn.

No svakako prije kupnje neke zasebne zvučne ili DAC-a, savjetovao bih ti da daš priliku i onboard zvučnoj. Nije to više kao nekad odron koji pola stvari ne odsvira. Malo podesi equilizer na "powerfull" ili "dance", zvuk se dosta poboljša, stvarno je upotrebljiv.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 19.10.2017. u 15:50.
alengrosevic je offline   Reply With Quote