View Single Post
Staro 19.02.2017., 21:19   #650
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pozdrav ekipa. Da ne otvaram novu temu pišem ovdje.

Imam problema sa integriranom grafikom na svojem procu.
Prvo pitanje je, dali moj proc uopće ima integriranu grafiku, radi se o i5 4690K
Prema pisanjima iz intela, on ima HD4600 grafiku, ako je to tako, ajmo na problem, ako nije, odnosno ako ipak nemam grafiku, onda zanemarite daljnji tekst u potpunosti.

Ajmo na problem.
Do danas sam imao 970icu u kompu.
Danas ju izvadim s namjerom da sve grafičke zahtjeve odrašujem integrirano.

Izvadim grafičku, ne mareći pri tome da nisam maknuo drivere jer to nisam smatrao (i dalje ne smatram) neophodnim da bi imao sliku barem, jer to sam mislio naknadno napraviti.

Upiknem DP kabel u matičnu, uključim komp i dolazi problem.
Dobivam boot loop ali samo dio koji mi prikazuje 4 reda teksta:
1. red, ne sjećam se (nije relevantno)
2. red, vrsta procesora i njegovo ime i prezime
3. red, press F2 to enter UEFI
4. red, press F11 for boot menu


I to je to, ako ne stisnem F2 ili F11, poruka nestane, pojavi se kursor gore lijevo na dva mjesta, zatreperi par puta i opet loop i opet ova gore poruka sa 4 reda teksta i tako beskonačno.

Uđem u UEFI i stavim da je glavni video adapter integrirana grafička (ne znam na šta se to točno odnosi, dali se misli na grafičku od matične za koju sumnjam da ju ima ili na intel graphics) i opet ništa.

Probam sa HDMI kablom, ista priča.
Probao sam i sa oba kabla istovremeno i onda mi se komp upali, očigledno je da učita vindoze jer mi se upale custom svijetla na tipkalici, ali na monitoru je crno, nema signala (tako barem kaže kad idem odabrati output na monitoru).

Odem na intelovu stranicu da skinem drivere za ovaj proc, i pronađem ih, i skinem, krenem instalirati i kaže mi poruka, "no compatible hardware found"!?!?!??!?!??!
WTF!?
Ne da sam izgubljen nego sam totalno izbezumljen, kaj se dešava?
Ajde ako imate bilo kakvu ideju, odgovor, riješenje, pišite.

Sada se gegam na R7 250, a pošto se ne mislim igrati ništa ne treba mi ni ona.

Help

E da, matična je ASRock Z97 Extreme4
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote