View Single Post
Staro 14.02.2017., 11:43   #3456
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor sith_lord Pregled postova
Jesi izgooglao tko je The Stilt ili nisi ni pogledao pod spoiler? Pa valjda čovjek zna što piše...


Edit: Ajd sad me baš zanima...

Ajmo napraviti testove, neka se definiraju programi za bench, postavke i programi za kontrolu frekvencija i voltaže (tako da sve bude uniformno) i fino stavljati screenshote rezultata.
Pročitao sam taj tekst još davno, stilt je neki poznati overclocker, ali sam isto pročitao da je taj tekst netko treći preveo na engleski iz njegove izjave na švedskom finskom ili tak nekom jeziku. Možda je low ASIC dobar stiltu kad on OCa sa 2V i LN2. Uglavnom, ova izjava se ne poklapa sa onim što sam ja doživio s ove dvije kartice. Ako pogledaš defaultni napon u wattmanu vidit ćeš da kartice s višim ASICom imaju niži defaultni napon, tome i služi ta mjera ASIC wuality. Recimo od 100-80% ce imat 0.98V defaultni napon, a 60-80% ce imat 1.1V. Moja ima 0.981V defaultni napon i troši oko 85W, što je otprilike defaultni power limit mjeren na čipu, a radi stabilno i sa 0.930V, i pritome troši oko 75W na čipu. Za staru se ne sjećam defaultnog napona, ali pri stock power limitu nije bila ni blizu deklariranog boosta, tako da je napon sigurno bio puno veći. Toliko veći da ni sa +50% power limit i maksimalnim undervoltom nije mogla držati boost koji ova drži po defaultu.

Edit: Evo možemo istražiti korelaciju tako da svi koji imamo RX 470/480 i voljni smo istraživati stavimo recimo frekvenciju 1260 koja je uobičajeni defaultni clock, i probamo maksimalno undervoltat koristeći recimo Heaven ko stress test i napišemo svoj rezultat. Uz to napišemo tvornički takt, tvornički napon iz Wattmana i ASIC quality. Najbolji je wattman za to jer on direktno namješta napon, dok drugi programi tipa MSI AB koriste auto napon i offset, što vodi velikim varijacijama u naponu pri loadu, dok kad namjestiš u wattmanu 1V on u loadu drži napon na 1V +/- 25mV.

Zadnje izmijenjeno od: kurc. 14.02.2017. u 11:52.
kurc je offline   Reply With Quote