View Single Post
Staro 08.06.2011., 13:58   #15
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova

moja ti je preporuka da basic oko na CASIO XJ-A245( HD Redy), radi se o LED projektoru koji ima 20k sati + radnog vijeka, prikaz boja je znatno bolji od konkurencije DLPa i LCD-a iste cijene, možeš ga u chipoteci naručiti, cijena je oko 9k kuna.

jedina mana koju bi mu mogao dati je nešto veća buka u radu (non eco mode), no kada gledas filmove uz normalni razlgas nećeš to primječivati.
Za 1000 kn više dobiješ Sony VW40 koji pojede taj Casio kad je riječ o kvaliteti slike. A i u ostalim stvarima.
A nije ni čudo. Jedan je HT projektor dizajniran za tu svrhu ( tišina, lens šift ,motor fokus/zum tišina , kontrast , mogučnosti za podešavanje , softver itd..) a drugo je biznis DLP projektor manje rezolucije / drugog formata kojem ide u prilog jedno visoki broj sati na račun te nove tehnologije.
Meni to nije nimalo usporedivo i bez razmišljanja bih odabrao Soni umjesto tog poluproizvoda baziranog na friškoj tehnologiji. tj. radije bih se nagledao 3000 sati bolje slike nego 20000 lošije kad se radi o sličnoj dijagonali.


Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Imagine isao bih max 6k kuna e sad posto sam vidio u chipoteci za 5999kn Projektor CASIO XJ-A130 2000 ANSI neznam koliko je dobar ali bih radije neki odlican LCD projektor za 6K

e sad sto mi preporucujes?

Opet Casio. Zar nisi tražio projektor za gledat filmove i serije jer te iz daleka boli glava?

s obzirom na to, a i ono "minimalno 1080p" nije mi jasno što se 'ljepiš' na taj projektor koji nije 16:9 formata a ni spomenute rezolucije? Ne shvačam.

Odličan 1080p LCD za 6k ne postoji ali ovisno o fleksibilnosti zahtjeva , nešto se uvjek može nači za doživljaj filma na velikom platnu...a kad jednom kreneš u tom smjeru , vračanje na TV je teža stvar.

Ja sam baš preko vikenda s dragom išao gledat film na TVu ( skinio platno / pituravao plafon) . Prvo smo se po ure smijali a onda odustali od filma jer nismo mogli gledat u tu "kutiju od šibica" bez obzira na očito veču kvalitetu slike (imam CRT spojen HDMIom)...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote