View Single Post
Staro 26.02.2019., 20:45   #1
newyxX
Mlatimudan
Moj komp
 
newyxX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Zadar(ST)
Postovi: 417
HP 470 G5 boot problem

Ukratko, laptop mi ne zeli bootati windowse sa drugog SSD-a. Vjerojatno jako noob problem, ali ga ne mogu rjesiti.
Duze, novi laptop došao sa M2 256 GB SSD. Kako sam bez pc-a nekih 9 mjeseci ostavio sam si SSD(Samsung 850 EVO 1TB) od proslog PC-a jer sam racunao da ce desit da mi treba za laptop, sto je sad slucaj.
Za stavit novi SSD unutra treba odvidati 2 vide, sto i napravim, bootam normalno prvi put, win 10 koji su dosli sa stock laptopom ga prepoznaju, kazem sve super, ali kao na ikoni u my computeru na F: driveu koji je taj novi SSD ima zuti trokut sa "!", ali u drive uđe normalno, cita datoteke ispravno, znaci sve 5.
Restartam, udem u biose i promjenim boot order, da bude Samsung prvi, kao racunam nema sto poc po zlu posto su stari windowsi netaknuti na njemu, bootat ce njih(mozda je to problem?).
Ugl. sljedeci boot je malo sporiji i boota opet M2 SSD iako je zadnji na boot order listi i Samsung SSD ima windowse na sebi koji bi kao trebali imati prioritet boota.
Googlanje mi nije bilo uspjesno, nigdi nisan nasa slican problem, pa bi molia ako ima itko objasnjenje i pomoc.

Zadnje izmijenjeno od: newyxX. 26.02.2019. u 23:23.
newyxX je offline   Reply With Quote