View Single Post
Staro 26.09.2011., 14:41   #129
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Pozdrav!

Ovako, imam jedno pitanje vezano uz Iskon Carnet i spajanje preko Symbiana S60 (Nokia E51). Situacija je ovakva, moja cura ima doma onaj TrioCarnet paket od Iskona. Imaju Siemens Gigaset SX763 modem i laptop im je kablom spojen u njega. Na laptopu imaju napravljenu novu PPPoE konekciju u koju je naravno ukucan username i password koji imaju u Carnetu i onda se preko te konekcije spajaju na net.

E sad, pošto ona nema često pristup tom laptopu, ja joj oću nariktat da se spaja preko mobitela na njega. Znači da se spoji WLAN-om na modem i onda da na mobitelu se napravi konekcija kao i na kompu i da može na net. Problem je kaj ne znam dali se na toj Nokiji može to napravit, tj. dali je moguće napravit PPPoE konekciju kao i na laptopu i da to onda funkcionira?

Ako to nebi bilo moguće, imam drugu opciju. Imam doma Linksys WRT54GC router sa DD-WRT firmware-om gore. Ja bi na njemu doma podesio PPPoE konekciju sa username-om i passwordom, i dao njoj taj router da ga spoji kablom u Lan 2 port na Siemensu. Dali bi se u tom slučaju (znači kad je u samom routeru podešena PPPoE konekcija) ona mogla s mobitelom samo spojit preko Wifi-ja na taj moj Linksys i da ništa više nemora podešavat na mobitelu, i dali bi onda imala pristup netu? I u tom slučaju bi sve za laptop ostalo nepromjenjeno, pošto je on i dalje spojen na isti način kao i dosad u Lan 1 port, jel tako?

I da, još jedno pitanje. Kako saznat koji je password za WLAN od tog Siemensa? Pretpostavljam da je defaultni, pošto ga oni sigurno nisu menjali.
marke je offline   Reply With Quote