View Single Post
Staro 08.10.2010., 13:51   #21
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Brkaš par pojmova: korist od jakog IOPS-a SSD-a i procese koje koriste OS-avi da bi povećalo opće performanse sustava. Neki procesi su nepotrebni, neki su i dalje potrebni, ali treba naći što i kako je bitno.
Ma, nisam pobrkao, jasno je meni, samo se ne znam izražavat
Ali, kaj. Koliko ovdašnjih eksperata stvarno treba takovi dobitak (osim generalno, WOW efekta, što je, ponavljam, savršeno u redu) i koliko su u stanju zapravo procijeniti situaciju i odvojiti bitno od nebitnoga u radu jednog OS-a. "Laptop se vuče kao crknuta kokoš" i slične konstrukcije mi i ne zvuče kao bogzna kakav argument.

Fora je u tome da je gornja lista "optimizacije" prisutna od izlaska prve bete W7 (slični oblici prisutni i za ranije MS sustave), neovisno od SSD-ova. Ljudi vole prčkat po windowsima, gasit procese, tvikat registry, i što ja znam, ne bi li ih "ubrzali", smanjili zauzreće memorije i slično, iako realno, nemaju pojma što rade. Sa SSD-ovima su te iste pyzdarije dignute na višu razinu jer se eto, potrefilo da konačno imakonkretne koristi od toga i svi su sretni.

Al, ajd, neću više, izgleda da je samo meni smiješno.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote