View Single Post
Staro 18.08.2008., 20:28   #93
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da tako je i meni bilo...

Ja sam isto krenuo po jedan određeni Edifice i naravno pogađaš - nisam mogao nać model koji sam htio... Uglavnom tip me poslao u drugi dućan (ima im firma više dućana u ZG) ali na putu sam vidio ovoga u izlogu od nekog drugog shopa i odma mi se svidio izgedom - robustan, precizan i velik - taman po mom ukusu, ja inače više volim mehaniku ali ovo je dobar sat i izgleda moćno...

Imaš datum (to ti je standardno - štela se tako da odvrneš krunu, izvučeš je na prvi zub i onda vrtiš kad podesiš vratiš i natrag zavrneš krunu - nikad to ne zaboravit ) imaš i štopericu, gornji gumb ti pali štopericu i pauzira je a donji je resetira na 0 pamti ti do 12h štopanja sa točnosti 1s...

Oni mali krugovi su ti gornji minute - štoperica, ljevi sati - štoperica a donji su ti sekunde (ne od štoperice nego od sata) a velika kazaljka ti miruje jer je ona sekunderica za štopericu...

Kazaljke se štelaju tako da se kruna odvrne i povuče na drugi zub i onda se zaustave kazaljke i kad se vrati unutra onda se ponovo pokrenu - to nećeš morati često raditi jer jako malo griješi, ja sam svoga zaustavio u 12.00.00 položaju kazaljki, čekao na teletekstu 12.00.00 - tako si sve kazaljke sinkraš dakle izvučeš sekundaru kad je na položaju sjever (na donjem kružiću) takod a ti sinkrono bude sa minutnom kazaljkom, ona se kontinuirano pomiče i stvarno točno pokazuje one djelove minute koje su sitno nacrtane na brojčaniku pa je glupo da sekunderica odstupa...

Još imaš onu diver krunu gore koja se okreće u jednom smjeru nema ti veze sa unutarnjim mehanizmom ona je samo za ukras, ja je obično koristim kad negdje moram na sastanak koji j precizno tajmiran pa je povučem na vrijeme kad moram tamo bit - da ne zaboravim kad moram tamo stić...

Staklo je mineralno ali ja sam ga uspio par puta trknuti i nije se izgrebalo tako da nije baš tako slabo kao na nekim jeftikaner urama...

Inače mislim da se ovi u Casiu ne šale s onih 200m pod more, naravno uvjek pazi da ti je kruna zavrnuta kako treba, netreba je mučit klještima ili išta sl samo čvrsto prstima zavrnuti kolko ide i to je to, ja sam sa svojim na ruci plivao pa i malo ronio (par metara) i narvno stoički je podnio pa nema s tim problema u normalnoj uporabi...
__________________
--
Have a nice day...

Zadnje izmijenjeno od: yedwy. 18.08.2008. u 20:48.
yedwy je offline   Reply With Quote