View Single Post
Staro 23.12.2015., 11:33   #174
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor inri Pregled postova
Jel zna netko jel se isplati instalirati crimson drivere za hd 7850? Igrao bi neke malo zahtjevnije igre pa mi svaki fps znači s obzirom da su dani slave za hd 7850 završili da se tako izrazim. Čuo sam i da je bilo nekih problema sa pregrijavanjem kartica koje su koristile crimson drivere pa me zanima jel se to odnosi i na dobru staru hd 7850?
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Također Fan Speed... Auto je lockan na 20% neovisno o temperaturi GPU / VRM, whatever.
Jedini workaround koji sam našao je podesiti Fan speed na fiksno 40% dok sam u win i na fiksno 100% dok sam u igri, inače ne mrda sa spomenutih 20%.
Jako loše...
Da citiram sam sebe. Kod mene je HD7970....
Uglavnom HD7xxx serija, kužim da sve imaju problem.
Pregrijavanje dolazi od toga jer AMD nikad nije imao mogućnost zadati Fan Curve u svojim driverima, a sa Crimsonom su toliko sje**** da su lockali ventilator na 20%
Osim toga razlike u performansama nema ili nije primjetna, barem kod mene.
Drži se ti Omega 14.12. drivera jer sa Crimsonom ćeš imati više štete nego koristi.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jeboga ti pa stavi onda neki stariji driver s kojim onda nemaš taj problem. Ovako riskiraš
Piše ti i nekoliko postova gore koji su driveri nekima najbolji za fallout
Uvjek sam govorio da je trendy igranje u kurtzu (igara koje su tek izašle), em zbog drivera, em što takve open world rpg-ish igre trebaju barem negdje 10-ak patcheva
Vratio sam na spomenute Omega 14.12. drivere + MSI AB za OC i Fan Curve kao što je i bilo i opet sve radi kako treba.
A čuj sa Omega driverima radi i ne crasha, sa Crimsonom se smrzne i crasha igru.
Ne bi rekao da je stvar u igri, iako i igra ima svojih problema ali nikad me prije nije bacilo van iz igre stoga krivim drivere.

Da napomenem još: Crimson driveri i MSI AB ne rade zajedno.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote