View Single Post
Staro 19.11.2015., 04:08   #1759
Logicus
Premium
Moj komp
 
Logicus's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Ne živim
Postovi: 139
Citiraj:
Autor 2XO Pregled postova
3.33 mi se već čini dosta nafrljeno za C2D procesor a izvlačenjem još kojeg MHz zbilja nećeš ništa postići... I da ga digneš na 4 GHz to je i dalje drevni C2D koji ne može parirati današnjim Celeronima...
Inače clocka se iz biosa podizanjem FSBa al pritom pazi da ti frekvencija RAMa ne ode previše iznad 800 MHz.
3.33 je stock frekvencija za E8600, najbrži C2D.

Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Ima tu na forumu eksperata za ovu temu, ali da bi dobio bilo kakav odgovor moraš dati puno više podataka. Koliki je točno FSB, koliki su važniji naponi (npr. cpu, chipset, itd.), temperature, frekvencija memorije? To je za početak.

Zašto nisi clockao iz BIOS-a? Neki poseban razlog, ili...?

Hladiš ga stock hladnjakom?

To zastajkivanje zvuči kao problem grafičke, ali neka cijenjeni kolege kažu svoje stručno mišljenje.
Evo, klokao sam ga iz BIOS-a maloprije. Digao sam FSB na 400, zaključao PCI-e, DDR i ostalo na standardnim taktovima da ne ruši sistem.

Proc radi na full opterećenju na Prime95 do 89 stupnjeva maks trenutne temperature, prosječna negdje 74-75 sa stock coolerom na okruglo 4 GHz.

Ni trun nestabilnosti, primjetim da komp leti u odnosu na prije, doslovno.

Testirao sa Prime 95 prvo na voltaži 1.28, pao na drugom testu nakon 5 minuta u sitno nešto. Digao vcore na 1.33, temperature narasle ma ako za 1'C, prošao sve testove. Jedino je temperatura malo viša, u Prime95.

U igrama doduše, ne prelazi 71-72.

Sutra idem po novi hladnjak, mislim uzeti ovi LC Power. Od dosta ljudi sam čuo da je OK, pa ću probati s njim da vidimo koliko će ići na P5NT WS ploči.

Javim vam rezultate sutra
__________________
MPS
Logicus je offline   Reply With Quote