View Single Post
Staro 19.07.2018., 12:48   #2154
BBminer
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Sisačko-moslavačka županija
Postovi: 182
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
zato jer je stara i izraubana, a za iste opare moze dobiti staru ali ne toliko izraubanu?

Ne, mogao bi reci sutra da je zemlja okrugla sa ravnim povrsinama. A ti bi mogao uletjeti i reci da nisu povrsine ravne nego imaju tu i tamo koju grabu. Ali da je svemir beskonacan.

Ali ostavimo to za sutra.

EDIT:
Govorim iz perspektive kupca, nemojte mi reci da bi vi radje kupili graficku koja radi 24/7 nego onu koja se pali na sta dva tri igranja? To je isto kao sa autom, imas onaj kojeg voze split zagreb svakodnevno, a imas i one koji se voze nedjeljom u crkvu udaljenu 200 metara. Naravno ovaj auto na relaciji split - zagreb ima 500 000km ali mu je i cijena takva pa se prodaje, dokkod grafi to niej slucaj, cak su ove koje su za kopanje skuplje...

Ali kuzim od kud se skace na ovu temu jer je negativna za nas minere, da i ja kopam i imam grafe koje rade 24/7 vec vise od godinu dana i divim im se koliko su jake i dobro napravljene... Ali isto takos e bojim da bi mogle krknuti svaki cas...

P.S. Hahaha, sad malo kad razmislim bolje da nisam nista pisao. Pa moze moderator to sve obrisat, "Sve grafe su iste bez obzira kako ih se koristilo, overclockalo, postavljalo da vise kao majmuni na zeljeznoj konstrukciji, flashao bios ili samo povremeno odigrao PUBF kad dodjes s posla ."

Što se tiče toga da ljudi svakako slažu rigove i da neke grafe doslovno ko šunke vise kad se dime to je istina.
Ali osobno mislim da nije baš neka razlika između 4xx serije i 5xx, pogotovo za rudarenje. Imam 470 koje rade kao i 570/580, a troše 20% manje struje. Sve je do biosa i postavki (naravno i memorije).

A što se tiče toga da li je pametno kupit grafu od rudara? Pa ima ljudi koji te grafe maze i paze od bilo kojeg gamera. Grafe koje rade u dobrim ventiliranim prostorima, gdje nema prašine i sl., rade na normalnim temperaturama, a znam hrpu gamera koji kad slože pc, čiste ga jednom godišnje kad skuže da imaju prašine (neki i dlaka od ljubimaca) u kućištu više nego u usisavaču.
BBminer je offline   Reply With Quote