View Single Post
Staro 13.02.2006., 13:48   #22
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Citiraj:
Originally posted by VedranP
ajme meni... podaci sa tih recenzija su preuzeti s amdcompare site-a koji sadrži samo osnovne podatke.

slobodno malo prekopaj taj site, i vidjet ćeš da tamo za sve novije AMDove proceve (Venice, San Diego, Toledo...) piše samo '90nm SOI'. i ta informacija kao takva nije netočna, već jednostavno nepotpuna. SSDOI (između ostalih) je samo 'evolucija' SOI procesa.

svi procesori od Venica pa nadalje su proizvedeni SSDOI tehnologijom, u to nema dvojbe. jednom kada proizvođač tipa AMD 'nadogradi' svoj proizvodni proces, nema više povratka... zato što je to bacanje para u vjetar.
Nije bacanje para u vjetar ako imaš samo jednu proizvodnu liniju na kojoj testiraš SSDOI proces.

Nikad nije potrvđeno da je AMD u potpunosti prešao na SSDOI, samo je rečeno da je FX-57 izrađen tim procesom s obzirom da je to bilo potrebno za dostizanje toliko visokog takta.

Promjenio sam malo prvu stranicu Markovog članka u skladu s tvojim argumentima, ali i u skladu s mojim osobnim mišljenjem.

Doduše, niti sam AMD ne radi paniku oko nadogradnje svog proizvodnog procesa pa mislim da je najsigurnije pisati da se radi o SOI procesu. Koje generacije...to je već pitanje.


----------------

Što se tiče upita o fotkama coolera, nismo ih mogli staviti zato što procesor nije stigao u box pakiranju. Cooler bi trebao biti jednak onom na svim ostalim FX-ovima - bakar + heatpajpe.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote