View Single Post
Staro 17.01.2006., 11:52   #27
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
Citiraj:
Originally posted by atha
oooo, pa znalche, iskusni stvore, hvala sto si se javio i 12put u godinu dana prosvijetlivshi nas.

prije svega, podijeli sa nama koliko ti to testiranja obavljash da mozesh ovako nesto govoriti?!
kartice x300 i 6200 nisu smetje. zaboga, zasto bi bile?
stovishe, te kartice sluze svojoj svrsi,
za uredska racunala, i za one koji sa vremena na vrijeme vole pokrenuti kakvu nezahtjevnu igru.

i da, cak i u malim, vec zaboravljenim dinosaur rezolucijama 800x600.
ja koristim gf2 mx-icu, prastaru u svojem racunalu na poslu.
imam solidan procesor, dosta memorije, diskove prilicno velikog kapaciteta u raidu.
posao koji obavljam ne zahtjeva skupocjenu graficku.
drago mi je da postoje kartice tipa x300 i 6200 u dinosaur verzijama
da ih ja mogu za 300kn kupiti i ugraditi u svoje racunalo,
i sto manje ljudi poput tebe koji bi u moje racunalo ubacili karticu od 1500kn
kojoj bi iskoristio neshto vishe od 10% mogucnosti. svaki proizvod ima svoju namjenu i svoga kupca.
e to je ono sto treba shvatiti.

decki ovdje rade testove sa onime sto im se ponudi,
a oni sami najbolje znaju kako je to kada se treba izboriti da dobijesh par grafickih kartica ili BILO KOJI komad hardware-a na testiranje,
i to podijeliti sa svima nama ovdje koji sve to rado citamo.

uz tvoje izjave "test ima tisucu mana", "ponovite test" i "toga nema-zaboravite to"
vidim da si nimalo kompetentan i niti najmanje relevantan za bilokakvu raspravu u vezi ovoga,
stoga odustajem od daljnjih prica sa tobom, i posvecujem se radu i uzgoju dinosaura.

Nije stvar koliko puta na godinu se javiš, već kad se javiš da to bude nešto pametno, nije velika stvar svaki dan trabunjati gluposti na forumu i biti "jako aktivan" na forumu.
Nigdje nisam spomenuo karticu od 1500 kn koju bih ubacio u tvoje računalo, već pričam o smeću zvanom X300 koje bi ti preporučio svakom za normalan rad, a nisi svijestan da ako na cijenu tog smeća dodaš još paknu cigareta dobiješ Radeon 9600 Pro. Dali uopće kužiš koja je razlika između te dvije kartice za tako mizernu razliku u cijeni. Da ti ne nabrajam dalje. Dnevno ispitam 5-6 grafičkih na raznim konfiguracijama tek toliko. Ako Radeon 9600 Pro danas košta 500 KN onda X300 za ono što nudi mora koštati 100 KN toliko o tome iz moga iskustva. A oni je i dalje prodaju od 350-400 KN. Pa zaboga to je DOS grafička.

Dečkima savjetujem da ne uzimaju sve što im se ponudi, jer to na kraju izgleda smiješno kao i taj odrađeni test.

Što se tiče moje kompetencije nisam se njom razbacivao, a po tebi bi nam i obične PCI kartice bile sasvim zadovoljavajuće za normalne svakodnevne radove i za zaigrati tu i tamo pokoju igricu.
rprivrat je offline   Reply With Quote