View Single Post
Staro 15.10.2017., 00:28   #1
saber_tooth
Old School
Moj komp
 
saber_tooth's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SB
Postovi: 384
Exclamation (riješeno) WD Blue 3 TB, BIOS pokazuje 0 GB, Win ne prepoznaje - 56k warning

Pozdrav ekipa,

kupio sam ovih dana Samsung EVO 256GB SSD i WD BLUE 3TB HDD u ADM-u i isao sam to sve danas spojiti i dici windowse, ali doslo je do nekih komplikacija.

Windowse sam normalno instalirao na SSD i sve radi, ali ovaj WD od 3TB iako mi ga u biosu prepoznaje pise da je 0 GB. Kad udjem u windows nema ga nigdje, niti u disk managmentu, niti u razlicitim partition managerima.

Mjenjao sam kablove, SATA ulaze, pokušao preko hirensovih alata iz biosa (uopće ne nađe disk u tim alatima), ubacio ga u komp kod šogora i jedino što se kod njega dogodi je da piše da postoji neki DISK 1 u disk managmentu i kad ga pokušam inicijalizirati (bilo u MBR, bilo u GPT) on izbacuje gresku i nista se ne dogodi. Probao sam i clear CMOS i onda mi izbaci da je SATA 3 HARD DISK ERROR.

Ono što sam primjetio da kad upalim komp čuje se 5-6 puta neki klik iz tog WD 3TB diska. Ne znam jel se on to pokusava spojiti ili je došao pokvaren.

Naravno, kad je WD 3TB spojen, bios zašteka jednu minutu prije nego krene sa bootom windowsa, kad ga iskljucim windows se dize za 10 sekundi.
Instalirani su mi WIN10 x64.

Ispod vam pišem konfe na kojima sam probao disk i prilažem slike, pa ako netko ima još kakvu ideju neka mi se javi ili potvrdite moju sumnju da je disk došao mrtav. Hvala na pomoći

Moja konfa:
Q8400
Asus P5Q
9GB DDR2
GTX 1050Ti
Seasonic 420W 80+
SATA1: SSD 250 GB
SATA2: WD Green 1TB
SATA3: WD Blue 3TB
PATA: DVD-RW

Šogijeva konfa:
Ryzen 1600X
Gigabyte AM4
16GB DDR4
M2 SSD 256 gb spojen direktno na plocu
Corsair 750M











saber_tooth je offline   Reply With Quote