View Single Post
Staro 16.04.2012., 08:29   #121
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,519
Koja ITX placa za kucni NAS

Trenutno koristim nekog 4-bay synology-ja, al zbog nekih stvari ne zadovoljava moje potrebe kako bi trebalo... pa da prvo navedem "zahtjeve":

- ITX form factor (jer mi treba maksimalno niska potrošnja i buka jer bi se stroj trebao nalaziti u dnevnom i raditi 24/7, a i treba stati u neko omanje a simpatično kućište tipa ovoga)
- pouzdanost za dugotrajan rad 24/7 (barem 250 dana u godini)
- podrška za mirror RAID (ili slot za dedicated RAID karticu)
- Ako ima onboard RAID koji je dovoljno dobar, makar 4 SATA konektora
- GBit LAN (iako je to, moglo bi se reci vec standard al nije zgorega spomenuti)

Za sto bi trebalo sluziti:

- kucni File server sa mirror RAID backupom (nikakvo high demanding okruzenje, pristup sa 2-3 racunala, 2 mobitela i media playera)
- testni web server (php, mysql, apache)
- Download/Torrent makina (sa nekim relativno jednostavnim i intuitivnim "suceljem" za dodavanje novih fileova)
- Potencijalno neki cloud za dokumente i slike (50-ak fileova dnevno velicine do 50-ak MB)

Pretpostavljam da bi stroj bio pogonjen nekom Linux distribucijom koja bi mogla zadovoljiti sve navedene potrebe.

E sad, raspolazem, odnosno raspolagat cu sa nekih cca 2000 kn, s tim da vec imam diskove... dakle lova za konfu... isplati li mi se uopce slagati tako nesto ili da gledam rjesenje tipa ovog Synology-ja ili nesto slicno?

A ako se isplati, preporucite mi neku plocu koja bi zadovoljavala moje potrebe (stabilnost, kvaliteta, trajnost prvenstveno)...
perich je offline   Reply With Quote