View Single Post
Staro 08.10.2009., 09:10   #133
Diksa
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Svugdje pomalo
Postovi: 1
Gateway P-7805u FX

Kupio sam ga prije mjesec dana na www.compuvest.com za 850$ ( u cijenu ukljucen: laptop,dodatni 320 GB/7200 RPM WD Scorpio 2,5" external hard drive i postarina do Iraka gdje radim)
Evo nekih specifikacija:

Procesor: C2D Centrino 2,26GHz sa 3MB L2 Cache
Ekran: 17" sa rezolucijom 1920 x 1200
RAM: 4 GB DDR3 PC3-8500
Hard Drive: 2 x 320 GB WD Scorpio 7200 RPM SATA in Raid 0
Graficka: NVIDIA GeForce 9800M GTS sa 1 GB GDDR3 Descrete Memory (sa share memorijom Vista pokazuje 2799 MB)
Optical drive: Dual Layer DVD RW/RAM sa Label Flash tehnologijom
Plus bluetooth,HDMI,media touchpad,9-cell batery itd.

Vista index je 5,2 za procesor dok je sve ostalo ocijenjeno najvisom ocijenom 5,9.
Kupio sam ga iskljucivo za gaming i nakon mjesec dana koristenja mogu reci da nemam nikakvih primjedbi na rad.
Sve igre koje sam dosad isprobao (Call of Juarez,Fall of Argonauts,Crysis,Fallout 3 itd) rade bez problema na maksimalnim postavkama.Cak sam,cisto radi testiranja poigrao Fallout 3 na max uz ukljucen power saver mode i sve je proslo glatko.
Citao sam dosta recenzija o FX serijama i mnogi spominju bateriju koja strci,kako je pravi magnet za otiske prstiju itd. ali ako si gamer to nisu stvari koje ce ti smetati.
Bio sam malo zabrinut zbog hladjenja posto sam citao kako se ovi modeli znaju jako zagrijati ali ja dosada nisam imao problema s tim.
Ovaj laptop je prema recenzijama sposoban za mnoge stvari poput rada u CAD-u,gledanja filmova i jos pun k.... stvari ali kome to sve treba kad je on kao stvoren za igranje igara bez da se pitas hoce li ili nece uspjeti pokrenuti igru koju si cekao godinu dana da izadje da bi je poigrao.


P.S. www.noteboocheck.com je uradio recenziju vise od hiljadu laptopa i samo sedam modela je dobilo ocijenu 100%,Gateway P-7805u FX je jedan od njih.
Diksa je offline   Reply With Quote