View Single Post
Staro 29.08.2017., 22:27   #55
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ma kako gubiš? Pa barem je sad euro jeftin

Kupi eure, uplati ih na GDAX ili Bitstamp i kupi BTC...

GDAX recimo plaća fee kad si isplaćuješ BTC sa njihove burze.

A nakon toga ti je tu localbitcoins... ima u Grazu za kupiti "povoljnih" bitkoina za ke$

Bitkonan po meni tek nakon ove dvije opcije.
Ne znam za GDAX i Bitstamp, ali pretpostavljam da sve te burze imaju slične feejeve kad uplaćuješ fiat.
Recimo CEX.io ti na (npr.) €3000 uzme još €110 fee-a. Coinbase još malo i više. Sve to možeš testirati da ideš kao na uplatu, upišeš koliko, i onda ti oni izbace koliko ti još uzmu feeja.
To nije malo. Onda nakon toga kad prebacuješ BTC, i tu ti uzmu fee.

Citiraj:
Autor Uzi84 Pregled postova
Vidi. Ne znam na sta mislis kad kazes da kupujes vecu kolicinu btc, al ti mogu rec sljedece.
bitcoin mjenjacnica je pouzdana. Ja sam uzimao preko nje i super su brzi. Kad ti odgovara tecaj kliknes na stranici kupi, oni ti daju podatke za uplatu i imas 2 sata da uplatis lovu na njihov racun da ide po tom tecaju koji si odabrao.
npr kupujes za 50k kuna. sad ti pase tecaj, kliknes tamo na kupi i pise da za taj iznos dobijas recimo 2,047773btc. U sljedeca 2 sata ak im platis dobijas tocno toliko makar on porastao/pao.
Koliko sam vidio uzimaju oko 4.5% fee.
Ja da uplacujem vecu kolicinu love uzeo bi od nekog ko prodaje bez provizije (npr bloodthorne). Ustedis si 150$ na 1btc sta kupis. Ako si skeptican zbog iznosa, sjednes u auto i nadjes se s covjekom osobno i prebaci ti btc na primopredaji.
Ok, hvala za info o mjenjačnici.
Neo-ST je offline   Reply With Quote