View Single Post
Staro 04.06.2015., 22:53   #122
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Probaj preko opcije EDIT METADATA, pa tamo imas CHANGE COVER, ja sam si tako dodavao koji nisu imali, i ako se dobro sjecam paperwhite mi ih pokazuje normalno...
Tamo mi vec stoji cover po defaultu no kada prebacim knjigu na Kindle app, taj isti cover doslovno nestane.
Probao sam iznova raditi konverziju u mobi i u azw3 te odmah dobijem u folderu file s nazivom "cover" no kada prebacim preko wlana ili maila taj isti mobi file, ne dobijem cover.
Iskreno, PW2 mi je u ladici i sutra cu ga tek otvoriti jer danas nisam stigao no evo Kindle app na Androidu i Kindle app u Windowsima mi ne prikazuju nikako cover (recimo Calibre ga uredno prikazuje).
Probao sam i plugin za resize no ni to nije pomoglo.
Mozda da prebacim file preko USB-a?
Naravno, prebacujem samo npr. azw3 file, a onaj "cover.jpeg" ne moram prebaciti ili...?
Da pokusam prebaciti preko USB-a cijeli folder u kojemu se nalazi i azw3 file i cover file (da, meganoob pitanje no nisam jos upogonio Kindle pa ovo pricam na pamet te nagadam posto bi volio imati uredno cover kada ga i po defaultu imam (ovako dobijem onaj genericki Kindle cover)).
Koji format bi bio najbolji kafa radim konverziju iz pdf-a. Mobi, azw3...?
Jos samo jedna stvar, kada napravim konverziju iz pdf-a, na svakih par recenica dobijem izmedu njih neki razmak i ne znam kako to srediti (ocito nesto trebam napraviti prije same konverzije iz pdf-a u Calibre-u no ne znam sta jer dok otvorim taj npr. azw3 file ili mobi u Kindle app, ne pomaze ni smanjivanje proreda ni nista dok pdf izgleda ok pa me zanima koja bi to opcija bila prije nego pocnem konverziju iz pdf-a).

Hvala na strpljenju i odgovorima!

Evo kako izgleda taj razmak nakon konverzije iz pdf-a.

http://i.imgur.com/7oy1XcJ.jpg
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 06.06.2015. u 23:11.
win32 je offline   Reply With Quote