View Single Post
Staro 05.02.2015., 09:51   #49
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Istina nema tu zajebavanja sa napajanjem. Al nije to nešto novo, ne razumijem čuđenje pa to je samo nekih 50-ak w više od postojećih 290-tki, a ako stvarno bude cca 60% jače (sumnjam) to je jebački efikasno (barem za amd). Ionako high end useri nemaju crap napajanje. Proper gold "650w" napajanje praktično toliko daje samo na jednom +12v railu. U kombinaciji sa ocanim 125w procesorom cijela konfa bi u real life full loadu vukla 500-550w potrošnje.
ne znam da li si ti nekakve el. struke, ja recimo jesam i mene smeta da nešto disipira 300w u zrak/hladnjak/blok/bukvu, dok nešto drugo disipira duplo manje i moguće je obuzdat sa običnim zračnim hlađenjem... fps na stranu.

Citiraj:
Autor esc Pregled postova
gameri ionako većinom imaju snažna napajanja...zašto amd grafika+amd procesor?
dobitna kombinacija je(tj. bit će) intel procesor+amd 300 grafička
ja nisam gamer pa imam corsaira ax... šta ćemo sada?

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ama kud si toliko zapeo za te 220W TDP AMD procesore?
Najbolje je sto taj FX od 220W ima za kupiti sa vodenim, a 390X ce (vjerojatno) isto dolaziti sa vodenim tako da nema dodatnih troskova oko hladjenja.

Treba vidjeti koliko ce struje trositi GM200, koji je zapravo konkurencija 390X, tesko da ce uspjeti zadrzati potrosnju u rangu GTX 970/980.
naravno da nema dodatnih troškova kad podugovoriš neku firmu da ti radi stock vodeno... ma di bi bilo dodatnih troškova kod izrade, a kamoli kod retail-a

de ne lupetaj pa mod si zaboga

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Bolje imat jaku single GPU grafu nego ta SLI/Krosfajer pederska prenemaganja!
slažem se u potpunosti, ali ne pod cijenu 300w disipacije.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Najveći šit je što neke grafički nahajpane igre ne koriste cf & sli (watch dogs npr.). Ili ne skaliraju baš bajno. 1 jača gpu će uvijek biti u prednosti
vidi gore.
syss je offline   Reply With Quote