View Single Post
Staro 17.09.2010., 13:22   #2731
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
ja sam opet u dilemi sa grafickama, definitivno cu cekat da izade hd 6xxx pa da vidim situaciju onda jer mi se i ne zuri previse, no sad me zainteresiralo nesto drugo...

imam trenutno 8800gts 320mb na p45, no kako je izaso SLI hack, otvorila mi se opcija za SLI

za samo 300tinjak kuna mogo bi imat 2x8800gts 320mb (prije sam razmisljo o nekoj 4890 za cca 1000kn)

s obzirom da imam 24" ekran na full hd-u, dal bi 2x8800 sa ukupno 640mb rama svejedno bilo pre malo, i da li se njigovi rami zbrajaju pa da mogu rec da imam 640mb?

kako bi bilo recimo kad bi kupio za recimo 400tinjak kn noviju 8800gts 512mb (ili stariju 640mb verziju) i upario ju sa ovom starijom 320mb (jel se to opce moze?), dal bi onda mogo rec da imaju ukupno 832mb rama? sta bi vec bilo bolje za moju rezoluciju

kolko ima smisla zezat se s time? htio bi sto jeftinije proc, a kad bi uzimo 4890 onda bi ostavio ovu 8800 koju sad imam za fiziku tako da bi proso 600kn skuplje, dal se isplati vise usprat 600kn i otic na SLI?
Prvo ono o video-memoriji: ne, ne zbraja se po toj logici.

Drugo: razmisli i o ovome- rabljene 8800-ice masovno "uskrsavaju" iz kojekakvih rerni, tako da se ja iskreno ne bih usudio kupiti rabljenu grafu iz te serije ni pod razno (imaš podforum o tome "postupku", ako te zanima...).

Treće; za tu lovu ubodi kakvu rabljenu 5770 1GB, i zaboravi na 4890 (je brža, ali za buduće nadogradnje tj. kada padne cijena 5770 serije, ubodeš još jednu i ne hebe te hlađenje, snaga napajanja, buka, a to se za 2x4890 baš i ne bi moglo reći).
Dakle, praktički si na (skoro) na istome sa lovom, a u bitno boljoj "future-proof" situaciji.


P.S. I da, rješavaj se te grafe koju imaš, nije fizika neki presudan "fičr" za sada, a do implementacije u širemu smislu (više igara i konkretnija primjena) snaći ćeš se već (ako baš hoćeš) za nekakav GPU novije generacije koji će to "za siću love, watt-a, i °C" odrađivati puno elegantnije.

@costa:

5770 imam, ovu drugu nisam vidio na djelu ali "my guess is": na toj rezoluciji bih ipak išao na 5770, no opet...lova, tip igara koje igraš, bla-bla...ovisi o svemu po malo

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 17.09.2010. u 13:29.
  Reply With Quote