View Single Post
Staro 29.01.2018., 18:58   #1820
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Ispricavam se na nastaloj situaciji. Provjerili smo slucaj te je greska napravljena sa nase strane, kolega kod zaprimanja nije dobro provjerio uredaj i nije naveo zapazanja u servisnu primku nego je uredaj zaprimio a drugi zaposlenik je pregledavao uredaj i uocio ostecenja sta je upisao kao dodatnu napomenu.

Ispravili smo proceduru kod zaprimanja kako se takve stvari ne bi vise dogadale, sada se odmah kod zaprimanja artikli pregledavaju i fotografiraju i radi se primka (pred kupcem) te se vise nista ne radi naknadno tj ista osoba zaprima i pregledava artikl i eventualna ostecenja zapisuje na primku sto kupac potvrduje svojim potpisom

Koliko vidim Vasa reklamacija je uvazena i iduci dan je napravljen povrat novca (ukoliko smo pronasli dobru primku). Jos jednom se ispricavam na nastaloj situaciji.

Na zalost ponekad se zna dogoditi da nam uvoznik proslijedi ostecen artikl (u transportu ili im je neka druga trgovina vratila nazad) te mi artikl isporucimo kupcu bez saznanja da je artikl vracen ili ostecen i onda kupci krive nas da im podvaljujemo neispravnu robu. To se dogada rijetko ali se dogada. Pregledom artikala prije preuzimanja takve situacije se mogu izbjeci u potpunosti.

Upravo zbog toga informiramo kupce kako prije preuzimanja artikala prvo pregledaju sta preuzimaju kod nas u poslovnici jer kasnije dokazivanje da artikl nisu oni ostetili je problematicno dok je pregledom prije preuzimanja vrlo jednostavno.
Na pultu nam stoji i obavijest kako je robu potrebno pregledati prije preuzimanja medutim na to se odluci manji broj kupaca a time bi izbjegli eventualne kasnije probleme. Takodjer ukoliko saljemo artikle dostavom prilikom slanja saljemo obavijest emailom da se prije preuzimanja posiljke od dostavljaca provjeri da li je sve u redu (imate pravo pregledati sto preuzimate).
Preuzimanjem artikla odgovornost prelazi na kupca tj prema zakonu smatra se kako smo mi ispunili ugovor i kupac je preuzeo uredaj neostecen i daljnja procedura je komplicirana i tesko je dokazati kako ste dobili uredaj u tom stanju.

Eto i ovim putem apeliramo na kupce da prije preuzimanja izdvojite minutu vremena i pogledate da li je uredaj ostecen ili nije. Naravno tu se ne misli na neispravnosti vec na fizicka ostecenja koja se mogu uociti vizualnim pregledom, ne mozete vi znati da li npr HDD radi ili ne dok ga ne isprobate ali mozete pogledati da li je otkinut cosak ili ne jer kasnije ce biti problem dokazati da nije vama ispao dok u slucaju da ga pregledate kod nas u poslovnici pred djelatnikom izbjegnete daljnje probleme. Takodjer postavili smo 4K kameru koja snima pult za preuzimanje kako bi sve bilo dokumentirano i u slucaju da je artikl ostecen odmah vam mozemo isporuciti drugi (ukoliko ga imamo) ili vratiti novac ili naruciti drugi bez ikakve potrebe za reklamacijama i dokazivanjima. Ukoliko artikl preuzmete kod bilo kakve reklamacije ide standardna procedura tj nosimo ga u ovlasteni servis i daljnja postupanja idu prema njihovoj odluci.
U slucaju da saljemo overseasom prije preuzimanja pred dostavljacem pregleajte posiljku i ukoliko uocite ostecenja odbijte preuzimanje, ukoliko preuzmete smatra se da je posiljka neostecena, u slucaju eventualnog naknadnog uocavanja ostecenja odmah zovite Overseas (svi paketi su osigurani) i pratite njihove upute (nemojte vise dirati po pakiranju i sacuvajte kompletnu ambalazu dok dostavljac ne dode preuzeti posiljku). Ima slucajeva da se kupci jave nakon 10 dana od isporuke kako im je dosla maticna sa iskrivljenim pinovima i slicno, u takvim slucajevima Overseas im nece sigurno uvaziti reklamaciju kao ni servis.

Protis d.o.o. sigurno nece namjerno ostetiti artikle niti necemo namjerno isporuciti osteceni artikl niti nam je to u interesu ili imamo bilo kakve koristi od toga. Artikle isporucujemo originalno kako ih dobijemo od distributera, ne otvaramo pakiranja!
Konstatacija vam nije točna, prilikom zaprimanja uređaja vaša dva zaposlenika su detaljno i jako dugo pregledavali svaki milimetar uređaja te mi nisu htjeli dati pisano ikakav dokaz da je uređaj zaprimjen bez ikakvih vizualnih nedostataka (iako sam na tome inzistirao).

Tako da se pozabavite sa tim drugim kolegom kojemu uređaji ispadaju iz ruku ili nešto slično dok ih pregledava sa rukavicama.

Također bi se i voditelj poslovnice mogao poceti ponašati ljubazno za promjenu, jer mi je prvo kad sam dosao doma sa ostecenim artiklom telefonski rekao "to ste mozda vi ostetili" , na sto sam rekao da je prodavac vidio te samnom komentirao da je kutija vec otvarana, na to sam dobio drski odgovor "dođite onda nek vam naš prodavač sa svojim novcima vrati za artikl povrat".

Zahvaljujem se, to je sve od mene
Pozz ekipi

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 29.01.2018. u 19:08.
Getriba94 je offline   Reply With Quote