View Single Post
Staro 07.07.2009., 19:59   #12
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
PC P&C Silencer (konkretno 610W i 750W) sam isprobao, sa 750 radim svakodnevno i zaista ga se treba nagaziti da vent bude glasan. Recimo usporedbe radi prije mi je glasan postao TX750 i Tagan ITZ 800 nego Silencer 750W (a na njemu su bile dvije HD4870x2)

Ista stvar je i sa recimo Antec TPQ (80mm ADDA) i Signature serijom (80mm Nidec), gdje kod Signature-a vent i pri punom opterećenju kad čupa i oko 850W iz utičnice ostaje izrazito tih
Puno tiši nego kad toliko vuče jedan TX750

P.S. ne znam jesi li slučajno zaboravio no i TPQ je Brončani 80PLUS, vidim da si to obično naglašavao no OK


CM ultimate serija konkretno UCP-900 mi je pri niskim opterećenjima proizvodio dosta neugodno i relativno upečatljivo cvrčanje

SilentPro serija je relativno slaba za svoju nazivnu snagu
Recimo SP600W koji sam probao ima snagu jednog HX520 na +12V (40A), jedan Seasonic M12 600W ima 576W a PC P&C 610W ima 49A





btw OCZ-ova EliteXStream serija napajanja su imala opoziv gdje je ama baš svako napajanje počelo crkavat u roku par tjedana/ mjeseci uslijed teh pogreške.

Imao sam jedan (800W model) koji je par dana radio (iako cvrčao) a onda je nakon toga u običnoj mainsteam konfi izdržao čak puna 2tjedna i crkao

i btw kako je OCZ povukao ta napajanja (ko da nikad nisu ni postojala, povukao je cijelu EliteXStream seriju sa tržišta) koliko sam čuo nije priznao garanciju ljudima koji su ga kupili...



btw odličan posao
Da, jasno je da mjesta za napredak ima, ali pošto sam ograničen isključivo na review-e, jasno je da ne može biti savršeno....niti je cilj bio savršenstvo, niti bi imalo smisla ubijati se s detaljima kada to nece pomoći jer su ljudi lijeni da pročitaju liste i stickye, kada se može otvoriti tema sa pitanjem.

Ovo je više lista napajanja s kojima se ne može pogriješiti, i da ljudi vide da nije samo corsair dobar izbor te da je tržište napajanja vrlo veliko.

Problem cvrčanja su PSU testeri riješili tako da ga uopće ne spominju, pošto u večini slučajeva ovisi o primjerku.

Za OCZ nisam imao pojma, pošto slabo pratim nove modele. Vuco, apdejtaj.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote