View Single Post
Staro 01.10.2018., 09:02   #1060
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa nisi ti niš krivo rekao sve to stoji, samo čoek pita "koju nVidia karticu kupiti"
Šalim se. Te Furyjevke su bile bomba ono 2016 kad su išle iz casekinga po 2300-2400 ak se ne varam. Meni je tada bio problem njena duljina i "samo" 4GB RAMa (znam znam, HBM, ali vidi se da joj fali za dosta stvari). A sad za 1200-1300 kn nema bolje kupovine, to sigurno. Samo kaj je velika i gladna

Sent from Usreo Mobara

Ustvari je realno jedini problem što je gladna (ali opet manje od R9 290/390). I eventualno što je duga u pm. Nije bučna, a i 4GB VRAM-a često nije problem zato jer je HBM. Način i brzina kojom swapa podatke u/iz memorije za posljedicu ima da joj često i nije problem ako je zahtjev za nekih 5-6GB VRAM-a, nema značajnijih frame dropova (za razliku od grafa koje imaju GDDR5/GRDDR5X). Negdje sam čitao komentar tipa iz AMD-a na to, ubi me ako znam vise gdje. Tako da joj to ustvari nije veliki hendikep u odnosu na GTX1060 6GB. Ali je u odnosu na 8GB grafe.


Ali dobro, ovo je nVidia podforum, pa nećemo dalje Off Topic. GTX1060 6GB je zamjena u tom slučaju (iako je u 1440p ipak 10ak% slabija od Fury) Iako, naletio sam ja i na GTX1070 za 1800kn (bez gare), ali to je rijetko za sada.
JC Denton je offline