View Single Post
Staro 05.09.2013., 09:44   #463
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
U biti, imao sam vremena malo porazmisliti i shvatio sam zašto to radim. Osim navedenog, posjedujem Buffalo NAS, koji ima malo tricky bios.

Naime, sad imam 2x2TB, u slučaju kvara jednog diska, ne mogu ništa.
-Ne mogu diskove prebacit u drugu mašinu jer su kriptirani
-Ne mogu samo zamjeniti disk, jer čim zamjenim disk bios se sruši i potrebno je flashat bios sa 100 muka i time formatirati diskove
-Ako i vidim da diskovi odlaze, trebam negdje smjestiti 4TB dok ne nabavim druge diskove, stvara brdo poteškoća i neugodnosti

Koliko para, toliko muzike. Zato je Buffalo toliko jeftiniji. Dok radi sve je mrak, a kad ne radi, onda čovjek ima 1000 problema. Kad sam stavio 2x2TB, mučio sam se 3 i pol sata da digne novi bios.

To da imam pošten NAS s 8 diskova i nekim backupom i da to dela ko urica, nebi se ja nimalo brinuo za podatke...

Zbog osobnog straha, imam torrent laptop a NAS služi isljučivo za storage.
Nece diskovima nista biti, jedan terrastation koji btw je daleko od loseg ili jeftinog uredaja radi vec 12 godina i na njega se 24/7 snimaju snimke s kamera u RAID 5. Do sada sam od 4 diska promjenio 3 komada i to je to, jedino sto mu zamjeram los dizajn, jer dok izvadim disk trebam 25 sarafa maknuti, to je kasnije ispravljeno ovo je bio prvi koji je kostao tada 1000€.


Vec 3-4 godine koristim synology i vise se ne bi vracao niti na jednu drugu marku, jer sam software support i procesorska snaga je nevjerojatna. Prijatelj mi radi u QNAP-u taiwan i sam priznaje da ih Synology ubija i da se bez obzira sto mi moze dati 40-50% rabata na njih vise isplati Synology.

Anand je napravio recenziju NAS diskova, pa tako skoro svi imaju MTBF od 1 miliona, a rated workload of 120 do cak 550 TB po godini, sto je vise nego dovoljno i za torrente.
http://www.anandtech.com/show/7258/b...-hdd-faceoff/2
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote