View Single Post
Staro 25.09.2019., 10:59   #5407
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Nisam bio na 60 MBit nego nekom starijem paketu. Iskreno DL mi je bio relativno ok (dok je bio oko 16), ono šta me zanimalo je upload.
Ne treba mi uvijek, ali ponekad na server od firme šaljem nemalu količinu podataka pa da je nešto veći ne bi bilo loše. Također primam puno više podataka nego što šaljem, ali to me ne dira toliko jer je server ionako ne može postić puno veću brzinu od moje konekcije.

Na kraju dogovorili dosta nižu cijenu nego dosad (čini mi se 130 kn mjesečno ili tako nešto, dosad bilo realno oko 190).
Vidim sad da su "vratili" na ADSL2, brzina je sad oko 15 u DL upload i dalje žalosnih 0.7 u najboljem slučaju.

Zašto je ovakva situacija sa uploadom? Jasno mi je, operaterima je sve promet u kojem god smjeru išao, al svejedno ovi na fiksnim linijama svi daju neku mižeriju od uploada?

Inače nisam išao na mobilni internet, čitam razne komentare kako isprva radi dobro pa poslije se spusti, iako mi ovo zvuči kao nekakva teorija zavjere. Ne znam koliko se operaterima isplati ulaganje u razvoj sustava koji bi pratio korisnika i namjerno mu kako vrijeme od početka ugovora odmiče ograničavao brzinu. Upitna mi isplativost takvog nečeg na realno mali broj korisnika u RH.
Mobitel mi je preko t-com-a, povremeno testiram brzinu i oscilira dosta. Nekad je čini mi se i preko 40 Mbit/s, nekad bude i 4 puta manja (iako je i to opet 10 Mbit/S) (na istoj fizičkoj lokaciji testirano). Naravno, možda je u tom momentu spojen na neku udaljeniju stanicu, možda je jednostavno puno korisnika u tom momentu, itd.. Sve te oscilacije mi se ne sviđaju baš, radije bi nešto stabilno i "predvidivo".
lovretta je offline   Reply With Quote