View Single Post
Staro 09.06.2019., 18:58   #5402
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova



Mislio sam sutra zvati tehničku podršku, iznijeti im svoje sumnje u ispravnost parice ili nekog kontakta. Mogu li njihovi tehničari provjeriti ispravnost parice ili čak da dođu do mene pa provjere kontakte kako si ti opisao? Koliko obično košta takav izlazak tehničara na teren?
neznam šta se može postići samo pozivom. ja sam se s njima neko vrijeme dopisivao , pa su mi poslali tehničara prvi put, pa nije urodilo plodom, pa sam zatražio zamjenu kabela od stupa do fasade, i onda su došli telekomovci, stavili novi kabel, i tek se onda stvar drastičnije popravila, skočilo sa 29 na 35, i kasnije na 40mbit. za moju lokaciju to je dobar rezultat, jer sam daleko od centrale.

kako god okreneš, imaš paricu koju ćeš imat do daljnjeg. koji god operater izabereš, imat ćeš tu paricu. bio to iskon, optima, t-com ... jedino šta iskon i optima puštaju "koliko ide", dok t-com te ne prebaci na idući "paket" ako ti dsl linija to ne dopušta. ako ti parica ide 29 mbita, oni ti neće upalit turbo 30, već će te držat na turbo 20. odprilike.
po meni uzmi to šta su ti dali i vozi, prije si bio na adsl-u, tako da je ovo super. zatraži zamjenu kabela i nek ti prekontroliraju spojeve. ne bi smjelo ništa koštati, jedino ako ti tehničar izađe u susret za nekakve tvoje želje, ostavi mu manču za utrošeno vrijeme i trud, bilo bi fer od tebe.
jp_rv je online   Reply With Quote