View Single Post
Staro 21.09.2018., 01:21   #1145
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako se ne varam napredni voodoo, unatoč geforce-u, su bile jednostavno preskupe kartice.

a pazi sad ovu priču... mislim sve vezano za taj stari hardver ima neku svoju priču... dakle uzimam svoju diamond viper 2 na držićevoj/vukovarskoj di se našao sa likom koji je prodavao, držim je ko kap vode na dlanu u onoj češkoj 13ici i idem istočno dolazim stanicu prije svoje i deda neki pjan ko bosiljak ide naprijed-nazad kod onog senzora za zatvaranje vrata... neće tramvaj nikako naprijed jer ovaj drka po senzoru, padne na štenge i šta sve ne, a moj agp slot čeka novu grafu, izguglo sve drivere, sve skinuto, samo moram uštekat.

odlučio ja pomoć dedi (sebi).

nogom u guzicu, ovaj se smandrljao sa stepenica i derem se "zatvaraj vrata"
Voodoo je uvijek bio skup, ali si je 3dfx u početku to mogao priuštiti... Bili su prvi i nenadmašivi. Ali već sa pojavom V3 stvari su krenule naopako. Svi konkurenti su prepoznali buduće potrebe, fokusirali se na AGP, 32-bit podršku i novije tehnologije. Dok je 3dfx nastavio istim putem kao i do tad ... znači ista tehnologija, samo multiplicirana - doslovce! Apsurd 3dfx-a postaje jasan modelom Voodoo5 6000, koji je imao 4 GPU jedinice ... i kao takav bio JEDINA grafička koja je trebala vanjsko napajanje, direktno iz struje (vanjski AC-DC adapter). A što je najbolje i DALJE su jašili na PCI. Da, bilo je AGP verzija (i to samo 1x/2x verzija, za starije generacije matičnih), ali niti jedna 3dfx nije iskorištavala AGP tehnologiju, i prednost samog AGP sučelja već samo fizički pretvarala PCI u AGP.

Prvo-aprilska šala od strane nVidie brutalno pokazuje gorku istinu, način na koji je 3dfx želio riješiti sve svoje probleme...
LINK

A naravno tu je i Bitchin'Fast 3D akcelerator...

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.09.2018. u 01:27.
  Reply With Quote