View Single Post
Staro 27.04.2018., 12:33   #83
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
poslovnjak je onaj koji radi u core businessu. to sto si ti alergican na njih, to je druga stvar. vjerujem da imas razloga, no moras znati svoje mjesto, jer na kraju krajeva, biznis vodi pricu, ne mrezni admini.
da se ne ponasate ko da sve znate i ne mistificirate IT, vec pruzate informaticku podrsku poslovanju u skladu s vremenom i tehnologijama, onda bi imali i drugaciji tretman i razumijevanje.
ovakvi napadi na mene su cisti dokaz zasto biznisu IT precesto ide na nerve.
Kod nas, core business su inzinjeri, filed inzinjeri, operativa te njihovi line manageri, ne senior managmenet koji se bavi rukovodstvom. Samo dio senior managementa spada u core. Po toj definitiji moras shvatiti da nas inzinjer u energetici, oil i gasu ne tipka po tabletu dok senior management tipka po njima. Poslovnjak ti nije dobar termin za core business zaposlenika.

Ja sam veliki pobornik core businessa, poprilicno alergican na VP-e (vice presidente) HR-a, compliance, organization, environmental, public relations i tako dalje. Neda mi se razmisljati o hrvatskim terminima pa pisem ovako. Tako da kada me netko nazove iz cora, pretvorim se u uho.
mann je offline   Reply With Quote