View Single Post
Staro 23.08.2017., 11:39   #113
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne mijenjaju se samo tako. Sve ovisi koji je proizvod i koji je proizvođač. To je recimo razlika između premium proizvoda i kad kupiš neki škart -> servisna podrška. To ljudi ne razumiju.

Da se vratim na ovo da se mijenja sve, kod nas su kupci zaštićeni ko lički medvjedi, nije to svagdje tako.
Čuj neznam kak je u istočnoj europi ali recimo za USA i Njemačku imam iz prve ruke iskustva di se vraćaju proizvodi koji "ne odgovaraju". Nema puno pitanja. Za uređaj koji ima kvar odmah se daje zamjenski i ne neko smeće kao kod nas. Ima neki rok za popravak (nisam pitao frenda koji je) a onda ide novi uređaj ak se ne popravi. Nema u zakonu nedorečenosti. Točno se zna. Igrom slučaja pričao sam jedno ljeto s švabom kaj vodi panasonic servis tamo pa sam doznao sve. Ovo iz usa mi je frend koji tam radi i živi. Taj je vraćao kameru na foru "nije mi baš grip sjeo".....Naravno proizvod mora biti u stanju ko nov.
Što znači premium proizvod? Ako kupim šaomija u neutrinu za soma kuna i imam garanciju 24mj onda nek mi izvole popravit u 30 dana (granciju oni daju a ne baba Mila) a ako ne ide onda molim novi uređaj.
Ovo kaj Mirko radi je jedino rješenje kod nas jel kod nas ne ide nikak drugačije već samo oštro. Takvo je društvo i takvi su šuplji zakoni. Zakon o potrošaču štiti kupca ali ima dosta rupa u tom zakonu baš kao i u ostalim zakonima kod nas.
Da ti sad idem pričati koje sve fore postoje šokirao bi se. Svak omalo pšitam kolegu odvjetnika kad imam problem i ovaj mi uvijek ispali nekaj s čim si možeš riješiti nevaljao zakon ili rupu u zakonu. Čudo jedno.
A pošto je tema Neutrino. Ja s njima nisam imao loša iskustva....
Tvrdi je offline   Reply With Quote